وزیر راه و شهرسازی بر لزوم هماهنگی برای ایجاد شهرک‌های صنعتی، شهرهای لجستیک، شهرهای جدید و شهرک‌های مسکونی در مجاورت یکدیگر تأکید کرد.

تاکید وزیر راه بر هماهنگی در مکان یابی شهرک های صنعتی و مسکونی

به گزارش کارآفرین نیوز، رستم قاسمی در نشست مشترک با سیدرضا فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت و معاونان وی، با اشاره به برنامه ریزی برای آغاز عملیات احداث ۲ میلیون واحد مسکونی در سال جاری، اظهار کرد: بر اساس اطلاعات موجود، اکنون کمبودی از منظر مصالح ساختمانی در کشور وجود ندارد و باید برای تأمین مصالح در زمان مناسب، برنامه ریزی لازم انجام گیرد.

وزیر راه و شهرسازی، فولاد و سیمان را از جمله مهم‌ترین مصالح مورد نیاز برای احداث واحدهای مسکونی برشمرد و گفت: باید برنامه مشترکی برای تأمین به موقع و به صرفه این مصالح تدوین شود.

قاسمی در ادامه این نشست، به موضوع آمایش سرزمین اشاره کرد و گفت: احداث بخشی از ۴ میلیون واحد مسکونی باید در شهرها و شهرک‌های جدید انجام شود، اما این موضوع نیازمند ایجاد اشتغال در این مناطق است.

وی ادامه داد: هماهنگی برای ایجاد شهرک‌های صنعتی، لجستیک، شهرهای جدید و مسکونی در مجاورت یکدیگر می‌تواند باعث شود که واحدهای مسکونی ایجاد شده قابلیت سکونت داشته باشند و طرح‌های انتقال جمعیت با موفقیت اجرا شود.

استفاده از ظرفیت داخل برای نوسازی ناوگان جاده‌ای

وی در ادامه به مساله نوسازی ناوگان حمل و نقل جاده‌ای اشاره کرد و گفت: اکنون به تأمین ناوگان کامیون با ظرفیت ۱۰ تن، نیاز است و این مساله باید از طریق تولید داخل تأمین شود.

وزیر راه و شهرسازی در ادامه خواستار مشارکت برای نوسازی ناوگان ریلی شد و گفت: باید برای انتقال حمل بار از جاده به ریل در دستور کار قرار گیرد که این مساله نیازمند رفع خلأهای موجود در اتصال شبکه ریلی به سرچشمه‌های بار است.

وی در ادامه خواستار پرداخت بدهی شرکت‌های صنعتی به شرکت راه آهن شد تا منابع مالی برای توسعه شبکه راه آهن و بهبود عملکرد صنعت حمل و نقل ریلی فراهم شود.

همچنین در این دیدار، وزیر صمت که همراه جمعی از معاونان و همراهان در نشست مشترک با وزیر راه و شهرسازی و معاونان وی حضور داشتند، از آمادگی وزارت صنعت برای آغاز برنامه اجرایی قانون جهش تولید مسکن و همچنین نوسازی ناوگان باری کشور با استفاده از ظرفیت داخلی تاکید کرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =