رییس کل دیوان محاسبات در نامه‌ای به رییس کل بانک مرکزی، اهتمام ویژه بانک مرکزی به ارائه تسهیلات ارزان قیمت مسکن را خواستار شد.

رییس دیوان محاسبات به صالح‌آبادی نامه نوشت

به گزارش کارآفرین نیوز، مهرداد بذرپاش در ادامه سلسله مکاتبات فنی خود پیرامون تحقق احکام قانونی بر زمین مانده در وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها و دستگاه‌های دولتی، پانزدهمین و آخرین نامه را خطاب به رئیس جدید بانک مرکزی صادر کرد.

رییس کل دیوان محاسبات کشور در این نامه با تاکید بر لزوم اهتمام بیش از پیش بانک مرکزی به ارائه تسهیلات ارزان قیمت زمین و مسکن، توجه ویژه نظام بانکی برای ساخت یا خرید حداقل ۱۵۰ هزار واحد مسکونی جهت اقشار مستضعف را خواستار شد.

بذرپاش در بخش دیگری از این نامه، از علی صالح آبادی خواست تا تحقق موارد مغفول مانده مانند واگذاری اموال مازاد بانک‌ها و افزایش سرمایه بانک‌های دولتی، اصلاح سیاست‌های ارزی و تجاری و تعرفه‌ای با رویکرد ارتقای کیفیت و رقابت‌پذیر ساختن کالاهای ساخت داخل برای صادرات و اختصاص حداقل ۱۵ درصد از میانگین تسهیلات اعطایی بانک‌های عامل غیرتخصصی به بخش کشاورزی را  نیز در دستور کار قرار دهد.

رئیس کل دیوان محاسبات در پایان این نامه به رییس بانک مرکزی یادآور شده مبنای رسیدگی مالی، رعایت و عملکرد توسط دیوان محاسبات، علاوه بر مصادیق فوق الذکر، اجرای قوانین و اسناد بالادستی، ارتقای شفافیت، مبارزه با فساد و حذف قوانین مزاحم خواهد بود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =