مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی گفت: براساس آخرین آمار، از ۸ هزار و ۶۰۰ واحد تولیدی راکد در کشور، ۸۳۰ واحد تولیدی از ابتدای سال تاکنون به چرخه تولید برگشته اند.

بازگشت بیش از ۸۰۰ تولیدی راکد به چرخه تولید

به گزارش کارآفرین نیوز، علی رسولیان افزود: با توجه به تأکید رئیس جمهوری به بازگرداندن واحدهای صنعتی به چرخه تولید در کشور، گزارش جامعی از وضعیت شهرک‌ها و واحدهای صنعتی پس از بررسی شرایط موجود آن‌ها آماده شده است و در این گزارش واحدهایی که امکان بازگرداندن آن‌ها به چرخه تولید وجود دارد با بیان موانع و راهکارها، مشخص شده اند.

حیات دستگاه‌های دولتی به حیات شرکت‌های تولیدی وابسته نیست

«عضو هیات مدیره شهرک صنعتی شمس‌آباد» درباره مشکلات واحدهای صنعتی گفت: باید به شکل دیگری به مشکلات واحدهای صنعتی نگاه کرد؛ یعنی ابتدا باید موانع موجود بر سر راه تولید را برطرف کنیم، سپس به بازگشت واحدهای راکد به چرخه تولید فکر کنیم.

داوود نوده فراهانی افزود: قوانین وضع شده بیشتر موجب مانع‌گذاری در تولید، به‌جای رفع آن‌ها می‌شود.

بازگشت بیش از ۸۰۰ تولیدی راکد به چرخه تولید

«عضو کمیسیون جهش تولید مجلس» نیز به یکی از مشکلات مهم واحدهای صنعتی کوچک و بزرگ پرداخت و گفت: یکی از مشکلات مهم در کشور ما این است که، چون حیات دستگاه‌های دولتی به حیات شرکت‌های تولیدی وابسته نیست در چرخه‌ تولید سنگ‌اندازی می‌کنند. حتی بالعکس سود این دستگاه‌ها در نچرخیدن واحد تولیدی و جریمه آن واحد است.
محسن زنگنه تاکید کرد: ما از دولت جدید انتظار داریم، قوانین را طوری تغییر دهند که این رویه بالعکس شود و سود دستگاه‌های دولتی در چرخیدن چرخ تولید باشد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =