اگرچه کشور چین هنوز در فهرست یونیکورن، در جایگاه دوم ایستاده است اما شتاب هند در تسهیل فعالیت استارتاپ ها و غیره ، مقامات پکن را به فکر چاره جویی انداخته است.

تهدید جایگاه چین در صنعت استارتاپ فین تکی

به گزارش آسیا فایننشال، شتاب هند در رونق صنعت فین تک، جایگاه چین را تهدید می کند. بر اساس آمار مؤسسه ترکسن (Tracxn)؛ صنعت استارتاپی هند در سال ۲۰۲۰ میلادی، ۳۳ یونیکورن جدید را به دنیا معرفی کرده است.

مؤسسه ترکسن؛ مؤسسه و شرکت تحقیقاتی - مشاوره ای است که بیش از هزاران سرمایه گذار خصوصی، بانک های سرمایه گذاری، شتاب دهنده ها و حتی دولت ها نیز برای انتخاب استارتاپ ها و کسب و کارهای دارای ارزش سرمایه گذاری از تحقیقات و مشاوره های آن بهره می گیرند.     

یونیکورن ها؛ شرکت ها و استارتاپ های فناوری محور هستند که ارزش آنها در کوتاه مدت به بیش از یک میلیون دلار رسیده است.

در حالی که چین توانست فقط ۱۹ یونیکورن جدید را به جمع یونیکورن های پیشین اضافه کند اما چندین سال است چین در رتبه دوم فهرست کشورهای دارای بیشترین یونیکورن ایستاده است. رتبه نخست جهانی متعلق به آمریکا است .

در سال ۲۰۱۹ میلادی نیز تعداد یونیکورن های هند با ورود ۱۷ عضو جدید به ۷۲ یونیکورن رسید، در حالی که چین شاهد اعلام موجودیت فقط ۱۶ یونیکورن بوده است و تعداد اعضای گروه یونیکورن های آن به ۱۷۷ رسید.

 تصویب قوانین سختگیرانه جدید در حوزه فعالیت شرکت های فناوری محور نگرانی های بسیاری ایجاد کرده است که متخصصان، این قوانین دست و پا گیر را در کاهش آمار یونیکورن های سال ۲۰۲۱ که هنوز منتشر نشده است دخیل می دانند.

باید منتظر انتشار فهرست یونیکورن های کشورهای دنیا ماند و دید تا پایان سال ۲۰۲۱، صنعت استارتاپی هند شاهد ورود چند یونیکورن جدید خواهد بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =