با آغاز فصل سرما و افزایش تقاضا برای خرید سوخت های فسیلی، قیمت نفت در روز دوشنبه ۲۵ اکتبر به بالاترین سطح قیمتی در ۷ سال اخیر رسید.

نفت به بالاترین قیمت در ۷ سال اخیر رسید

به گزارش رویترز؛ در پی تنش ها و معضلات موجود در زنجیره تأمین انرژی، قیمت منابع انرژی فسیلی در آمریکا و دنیا به بالاترین قیمت خود رسید.

قیمت آتی نفت خام وست تگزاس اینترمدیت (WTI) در معاملات پیش گشایش، با افزایش ۸۷ سنتی به ۸۴.۶۳ دلار در هر بشکه رسید و افزایش یک درصدی را تجربه کرد در حالی که ۲۲ اکتبر ۲۰۲۱ (جمعه ۳۰ مهر ۱۴۰۰) نیز ۱.۵ درصد افزایش داشته است. تاکنون بالاترین قیمت ثبت شده قراردادهای آتی در اکتبر ۲۰۱۴ (مهر و آبان ۱۳۹۳)، ۸۴.۷۶ دلار در هر بشکه بوده است.

نفت به بالاترین قیمت در ۷ سال اخیر رسید

قیمت در معاملات آتی نفت خام برنت نیز با رشد ۰.۸ درصدی (۷۱ سنت)، به ۸۶.۲۴ دلار در هر بشکه رسید. در آخرین روز معاملاتی هفته گذشته (۲۲ اکتبر) نیز هر بشکه نفت خام برنت با افزایش ۱.۱ درصدی معامله شده بود. پیش از این بالاترین قیمت ثبت شده در معاملات، ۸۶.۴۳ دلار در اکتبر ۲۰۱۸ (مهر و آبان ۱۳۹۷) بود.

افزایش قیمت معاملات آتی، موج جدید نگرانی ها را از افزایش قیمت، کمبود ذخایر و اختلال در زنجیره تأمین زغال سنگ و گاز در چین، هند و اروپا تشدید کرده است.

فعالان محیط زیست نیز هشدار داده اند در صورت تداوم افزایش قیمت ها، احتمال استفاده از گازوئیل و نفت کوره افزایش می یابد که اثرات مخرب آب و هوایی و زیست محیطی آن جبران ناپذیر خواهد بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =