ایکسپنگ (Xpeng)؛ شرکت خودروساز چینی اعلام کرد سال ۲۰۲۴، رونمایی و استفاده عمومی از هوا خودرو شگفتی ساز را که قابلیت حرکت در مسیر زمینی و مسیر هوایی دارد ، جشن خواهد گرفت.

چین سال ۲۰۲۴ هواخودرو شگفتی ساز خود را رونمایی می کند

به گزارش سی ان بی سی، ایکسپنگ (Xpeng)؛ خودروساز چینی از ساخت هواخودروی نوین و مدرن در استارتاپ زیرمجموعه این شرکت خبر داد که که همگان را به شگفتی وا می دارد.

استارتاپ چینی اچ تی ائرو (HT Aero)؛ یکی از پیشتازان حوزه نوین تحرک (حمل و نقل) هوایی شهری (UAM) و زیر مجموعه شرکت تولید خودروی الکتریکی ایکسپنگ، ۲۵ اکتبر ۲۰۲۱ (۳ آبان ۱۴۰۰)، خبر تولید هواخودروی سبک وزن ساخت این شرکت را منتشر کرد.

این هواخودرو قابلیت راندن در جاده ها را نیز داراست و در هنگام حرکت در جاده زمینی در صورت نیاز و اراده راننده، پس از باز شدن ملخ های سبک وزن آن می تواند از زمین بلند شود و در آسمان، به مسیر خود ادامه دهد.

بدنه سبک و ملخ  تاشوی این هواخودرو، امکان سفر به هر دو روش را میسر می کند. شرکت ایکسپنگ اعلام کرده است این وسیله نقلیه نوین به امکانات و تجهیزات ایمنی بسیار قوی از جمله پاراشوت (ترمز ایمنی یا ترمز اضطراری) مجهز شده است. به دلیل حفظ امنیت تجاری برند ایکسپنگ، اطلاعات بیشتری از مشخصات این هواخودرو منتشر نشده است.

چین سال ۲۰۲۴ هواخودرو شگفتی ساز خود را رونمایی می کند

هنوز تعداد هواخودروهای تولیدی و تعداد سفرهای آزمایشی انجام شده در حدی نیست که امکان رونمایی و فروش تجاری را فراهم کند.  

 چند سرمایه گذار شاخص حوزه فناوری، هفته گذشته ۵۰۰ میلیون دلار به حساب این استارتاپ تزریق کرده اند تا روند رونمایی و استفاده عمومی از این هواخودرو تسریع شود، شاید حتی پیش از موعدی (۲۰۲۴) که ایکسپنگ اعلام کرده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =