قیمت نفت سه شنبه ۲۶ اکتبر ۲۰۲۱ (۴ آبان ۱۴۰۰) پس از چند روز موج های افزایشی کمی آرام گرفت و بازار با رصد معاملات آتی، روند خود را مشخص خواهد کرد.

روند افزایشی قیمت نفت آرام شد

به گزارش رویترز،‌ نفت خام برنت با ۲۰ سنت کاهش (۰.۲ درصد) به ۸۵.۷۹ دلار در هر بشکه رسید، در حالی که روز گذشته (۲۵ اکتبر) ۰.۵ افزایش داشت.

نفت آمریکا با ۲۱ سنت کاهش (۰.۳ درصد) به ۸۳.۵۵ دلار در هر بشکه رسید.

در حالی که بازار زغال سنگ چین پس از مداخله دولت در بازار، تا حدودی آرام گرفته است، با آغاز فصل سرما در نیمکره شمالی انتظار می رود قیمت های جهانی انرژی همچنان روند افزایشی خود را از سر بگیرد.

ادوارد مویا؛ تحلیلگر ارشد بازار در شرکت بازارساز آندا (OANDA) می گوید: پیش بینی سرمای شدید در ماه نوامبر (آبان و آذر) موجب شده است معامله گران برای خرید و فروش منابع انرژی از خود مقاومت نشان دهند و همین موضوع، تقاضای غیر قابل پیش بینی در زمستان پیش رو را رقم خواهد زد. التهابات بازار ادامه خواهد داشت و این بدان معناست که تا مدتها قیمت نفت، تیتر اول اخبار خواهد بود.

 با پیش بینی افزایش قیمت نفت تا ۹۰ دلار در هر بشکه، مصرف گازوییل و نفت کوره در آمریکا به عنوان بزرگترین مصرف کننده نفت و محصولات نفتی، بار دیگر افزایش یافت و به میانگین ۵ سال گذشته نزدیک شد، در حالی که در یک سال گذشته، مصرف این دو سوخت آلاینده بسیار کاهش یافته بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =