وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه فضای مجازی باید دارای قوانین و مقررات خاص خود باشد، افزود: گمنامی کاربران چالش جدی بوده و مسائل فضای مجازی در ایران هنوز حل نشده است.

فضای مجازی باید دارای قوانین خاص خود باشد

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از ایرنا، عیسی زارع پور روز پنج شنبه در سفر به قم در جمع کمیسیون سیاسی و اجتماعی دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری در این شهر، با بیان اینکه فضای مجازی مانند یک شمشیر دولبه است، افزود: در حوزه فرهنگ سازی آسیب ها، چالش ها و فرصت های موجود در این فضاها جدی گرفته نشده است.

فضای مجازی در هیج کجای دنیا به حال خود رها نمی‌شود

وی بیان کرد: این فضا امروزه با تمام ابعاد زندگی مردم گره خورده و به ویژه بعد از شیوع کرونا حضور این فضا در زندگی مردم بیشتر شده است. از نظر ما فضای مجازی یک حوزه فرصت ساز است و مزیت های آن بیشتر از آسیب ها است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در هیج کجای دنیا فضای مجازی را به حال خود رها نمی کنند و حتی آنهایی که این فضاها را به وجود آورده نیز در صدد فرهنگ سازی و جلوگیری از آسیب های آن بر آمده اند.

فضای مجازی باید دارای قوانین خاص خود باشد

زارع پور بیان کرد: طراحان گوگل امروزه با توجه به آسیب های موجود در این فضا اجازه هرگونه استفاده ای به نوجوانان خود نمی دهند و سازوکارهایی برای جستجوی ایمن و اخلاق مدار در آن پی ریزی کرده اند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ابراز داشت: در دوره جدید پلتفرم ها زندگی بشر را مدیریت می کنند و حکمرانی به دست آنها افتاده و امروز مرز کشورها جایی است که این پلتفرم ها وجود داشته و کاربر می گیرند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =