سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: ابزارها و سیاست‌های تنظیم بازار از حلقه اول (تولید) تا حلقه آخر (توزیع) با مدیریت هوشمند انجام می‌شود.

مدیریت هوشمند وزارت صمت در تنظیم بازار

به گزارش کارآفرین نیوز ؛ صدیف بیک‌زاده افزود: ابزارها و سیاست‌های تنظیم بازار از بخش پولی و مالی گرفته تا کالاهای نهایی و مصرفی شکل هوشمند به خود گرفته است. 

وی اظهار کرد: تغییرات در یکی دو ماه اخیر علاوه بر تغییرات مدیریتی، تغییرات ساختاری را هم شامل می‌شود.مدیریت هوشمند وزارت صمت در تنظیم بازار

بیک‌زاده تصریح کرد: کارگروه‌هایی در ساختار تشکیل شده و سیاست‌ها و تنظیم بازار از تولید تا توزیع شکل جدیدی به خود گرفته است. برنامه‌ریزی تولید، تنظیم تا نظارت در واقع زنجیره کامل در برنامه جدید تحت پوشش است.

سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صمت گفت: اصلاح نظام قیمت‌گذاری و کنترل‌های پیشینی و پسینی در برنامه جدید دنبال می‌شود تلاش براین است تا قیمت‌ها باتوجه‌ به اهمیت کالاها بر اساس کمترین دخالت تعیین شود. 

صدیف بیک‌زاده افزود:‌دستورالعمل جدید با مطالعات میدانی انجام شده است و سعی می‌شود به‌صورت سیستمی کنترل و نظارت شود.

بر اساس گزارش صداوسیما ،سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صمت افزود:‌ تمام تولیدکنندگان و اصناف با سیستم هوشمند در دسترس هستند و هرگونه افزایش قیمت رصد می‌شود. 

بیک‌زاده ادامه داد: بحث خود تنظیمی و نظارت مردمی هم در این سامانه دیده شده است.

در بازار کمبود کالا نداریم

قاسم نوده‌فراهانی رئیس اتاق اصناف تهران گفت: اصناف در تصمیم سازی و تصمیم گیری دخالتی ندارد، اما بعد از ابلاغ ما اجرا می‌کنیم.ما در گرانی دخالتی نداریم، اما با گرانفروشی برخورد می‌کنیم.

قاسم نوده‌فراهانی گفت: به واحدهای صنفی و بازرسان قیمت‌های تعیینی ابلاغ می‌شود و ما بر اساس این برنامه ابلاغی عمل می‌کنیم.

رئیس اتاق اصناف تهران ادامه داد : برخی دستگاه‌ها و ارگان‌ها درباره واحدهای صنفی بدون پروانه با ما همکاری نمی‌کنند.

فراهانی گفت: سیستم هوشمند رصد و نظارت هنوز کامل نشده و لازمه خوب اجرایی شدن این سیستم آموزش است.

وی افزود: این سیستم در برخی کالاها انجام می‌شود و در برخی کالاها انجام نمی‌شود. این سامانه باید به صورت یکپارچه در تمام استان‌ها ابلاغ شود.

مدیریت هوشمند وزارت صمت در تنظیم بازار

رفع مشکلات با یکپارچه سازی نظارت هوشمند

معاون سازمان تعزیرات حکومتی هم گفت: تصمیم نظارت هوشمند در یک مجموعه یکپارچه اگر اجرایی شود خیلی از مشکلات حل خواهد شد، اما این پیچیده و زمانبر است.

محمدعلی اسفنانی افزود: برخی از واحدهای صنفی در این سامانه نیستند و کنترل آن‌ها در این سامانه مشکل خواهد شد از طرفی هیچ الزامی نداریم که واحد صنفی کالایی را عرضه کند.

معاون سازمان تعزیرات حکومتی گفت: برخی کالاها قیمت می‌خورند و ما مشکلی نداریم اگر بالاتر از آن فروخته شود نوعی گران‌فروشی است؛ مشکل در کالاهایی است که قیمت نمی‌خورند، مثل میوه‌ها.

وی افزود: مشکل دیگر سامانه یکپارچه، کالاهای خدماتی است، این خدمات مرجع قیمت‌گذاری یکسانی ندارند و نظارت بر این‌ها مشکل خواهد بود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =