عدد شاخص کل قیمت مصرف کننده برای خانوارهای کشور در مهر ماه ۱۴۰۰ به ۳۶۴.۱ رسید که نسبت به ماه قبل ٣.٧ درصد افزایش نشان می­ دهد.

افزایش ۴ درصدی شاخص قیمت مصرف کننده در مهرماه

به گزارش کارآفرین نیوز، در مهرماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای کشور مربوط به استان‌های گیلان و کرمان با ٥.٨ درصد افزایش و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان سیستان و بلوچستان با ٢.٢ درصد افزایش است.

درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه‌به‌نقطه) برای خانوارهای کشور ٣٩.٢ درصد می باشد. بیشترین نرخ تورم نقطه‌به‌نقطه مربوط به استان کهگیلویه و بویراحمد (٤٨.٥ درصد) و کمترین آن مربوط به استان سیستان و بلوچستان (٣١.٩ درصد) است.

نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به مهرماه ١٤٠٠ برای خانوارهای کشور به عدد ٤٥.٤ درصد رسید. بیشترین نرخ تورم دوازده ماهه مربوط به استان ایلام (٥٣.٣ درصد) و کمترین آن مربوط به استان قم (٤٠.٩ درصد) است.

وضعیت خانوارهای شهری 

در مهرماه ١٤٠٠ عدد شاخص کل قیمت مصرف کننده برای خانوارهای شهری (١٠٠=١٣٩٥) به ٣٦٠.٢ رسید که نسبت به ماه قبل ٣.٦ درصد افزایش نشان می دهد. در این ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای شهری مربوط به استان کرمان با ٦.٧ درصد افزایش و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان‌های سیستان و بلوچستان با ١.٩ درصد افزایش است.

افزایش ۴ درصدی شاخص قیمت مصرف کننده در مهرماه

بر اساس گزارش مرکز آمار ایران، درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه‌به‌نقطه) برای خانوارهای شهری کشور ٣٨.٤ درصد است. بیشترین نرخ تورم نقطه‌به‌نقطه خانوارهای شهری مربوط به استان زنجان (٤٧.٣ درصد) و کمترین آن مربوط به استان سیستان و بلوچستان (٣٠.٩ درصد) است.

نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به مهرماه ١٤٠٠ برای خانوارهای شهری به عدد ٤٤.٧ درصد رسید. بیشترین نرخ تورم دوازده ماهه مربوط به استان ایلام (٥٢.٥ درصد) و کمترین آن مربوط به استان قم (٤٠.٨ درصد) است.

خانوارهای روستایی

در مهرماه ١٤٠٠ عدد شاخص کل برای خانوارهای روستایی (١٠٠=١٣٩٥) به ٣٨٦.٠ رسید که نسبت به ماه قبل ٤.١ درصد افزایش داشته است. در این ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای روستایی مربوط به استان گیلان با ٦.٨ درصد افزایش و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان خراسان شمالی با ٢.٥ درصد افزایش می باشد.

افزایش ۴ درصدی شاخص قیمت مصرف کننده در مهرماه

درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه‌به‌نقطه) برای خانوارهای روستایی ٤٣.٩ درصد می باشد. بیشترین نرخ تورم نقطه‌به‌نقطه مربوط به استان کهگیلویه و بویراحمد (٥٤.٣ درصد) و کمترین آن مربوط به استان سیستان و بلوچستان (٣٤.١ درصد) است.

نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به مهرماه ١٤٠٠ برای خانوارهای روستایی به عدد ٤٩.٦ درصد رسید. بیشترین نرخ تورم دوازده ماهه مربوط به استان ایلام (٥٦.٩درصد) و کمترین آن مربوط به استان های تهران و قم (٤٣.٣ درصد) است.
 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =