کتاب «قدرت پذیرش تغییرات» اثر تونی بوزان به مخاطب کمک کرده با درک مفهوم تغییر، اهداف را تشخیص داده ، باورهای غلط را از خود دور سازد و اعتماد به‌ نفس خود را در مواجه با تغییرات افزایش دهد.

قدرت پذیرش تغییرات

به گزارش کارآفرین نیوز، بی‌تردید یکی از مؤثرترین روش‌ها برای رسیدن به موفقیت در زندگی و کسب‌وکار مطالعه کتب حوزه کارآفرینی است. مطالعه کتب در حوزه موفقیت و کسب‌وکار سبب می‌شود که بسترهای ذهنی افراد گسترش یابد و در عین‌ حال فردی که در مسیر کسب‌وکار گام برداشته، آزادانه فکر کرده و آرامش را در کار خود احساس کند.

با مطالعه بدون پرداخت هزینه بالا، تجربیات بزرگ‌ترین کارآفرینان و نویسندگان نصیب افراد می‌شود. کنترل استرس‌ها و کسب آرامش، تقویت حافظه و قدرت ذهن، تقویت مهارت‌های ارتباطی، مهارت‌افزایی، افزایش خلاقیت و ... همه از ثمرات مطالعه است.

از طرفی اهمیت یادگیری بر کسی پوشیده نیست در واقع خواندن کتاب و یادگیری مطالب جدید تأثیر فراوانی در زندگی افراد دارد. نگاهی به زندگی افراد موفق نیز حکایت از این دارد که آنها همواره بخشی از زندگی خود را مشغول مطالعه بوده‌اند.

بیل گیتس (مالک مایکروسافت) هفته‌ای یک کتاب می‌خواند و مارک زاکربرگ (مالک فیس‌بوک) خود را ملزم می‌داند هر دو هفته یکبار کتابی را به اتمام برساند.

وارن بافت (مدیرعامل شرکت برکشایر هاتاوی و ششمین فرد ثروتمند جهان) هشتاد درصد از زمان روزانه خود را مشغول مطالعه است و مارک کوبان (مدیر شرکت HDNET و سرمایه‌گذار حوزه کسب‌وکار) حداقل روزی سه ساعت مطالعه می‌کند. با این اوصاف می‌توان نتیجه گرفت همه‌ ما به‌ خصوص کارآفرینان و صاحبان کسب‌وکار باید به عادت‌های روزانه خود، مطالعه کردن را اضافه کنیم.

قدرت پذیرش تغییرات

اگر به فکر این بوده که کسب‌وکار و تجارتی را برای خود راه‌اندازی نمایید، حتماً باید توصیه‌هایی را مدنظر داشته باشید. در این زمینه شما قادر نخواهید بود بدون راهنمایی پیش روید.

به همین علت در سلسله گزارشات «نگاهی به آثار مکتوب کارآفرینی و موفقیت» به معرفی کتاب های موفقیت، کتاب های کارآفرینی و کتاب های حوزه کسب‌وکار خواهیم پرداخت تا راهنمایی برای افرادی باشد که قصد دارند کسب‌وکار خود را آغاز کرده و یا آن را گسترش دهند.

کتاب قدرت پذیرش تغییرات اثر تونی بوزان

«قدرت پذیرش تغییرات» (The Power of EMBRACING CHANGE) توسط تونی بوزان تونی بوزان (Tony Buzan) نوشته و در کشور ما نیز ترجمه شده و حتی به‌ صورت کتاب صوتی نیز در دسترس قرار دارد.

قدرت پذیرش تغییرات

تونی بوزان در سال ۱۹۴۲ در لندن متولد شد و در درشته روانشناسی، انگلیسی، ریاضیات و علوم از دانشگاه British Columbia فارغ التحصیل شد.

این نویسنده و مشاور آموزشی کتب متعددی در زمینه خلاقیت، یادگیری، تندخوانی، افزایش کارایی و دیگر مهارت‌های فردی نوشته است.قدرت پذیرش تغییرات

تونی بوزان به‌ عنوان یکی از بنیان‌گذاران و ارائه‌کنندگان تکنیک‌های نقشه‌برداری ذهنی شناخته می‌شود. وی با ورزشکاران، دانشجویان، شرکت‌های تجاری و اشخاص برجسته کار کرده و به آن‌ها چگونگی افزایش استفاده از قدرت ذهنی را آموزش داده است.

از جمله آثار مشهور او می‌توان به «نسبت هوشی»، «قابلیت‌های هوش اجتماعی»، «هوش روحانی و معنوی» و «حافظه» اشاره کرد.

این کتاب مخاطب را در فرایند خودشناسی واقعی، آن کسی که می‌خواهد باشد و دستاوردی که می‌خواهد داشته باشد، راهنمایی خواهد کرد.

به گفته تونی بوزان این کتاب طراحی شده تا به‌ صورت عملی گستره کاملی از ابزارهای تحول شخصی را در اختیار افراد قرار دهد که حاصل برنامه‌های آموزشی نویسنده و تجربیات میلیون‌ها خواننده و افراد موجد تغییر در سراسر جهان است.

این نویسنده و مشاور آموزش در خصوص قدرت ذهن می گوید: ما انرژی بسیاری را صرف کار خود، دوستان خود، خانواده‌ خود و نگرانی‌های خود می‌کنیم ولی فقط با بخش کوچکی از خود آشنا هستیم و در نتیجه ممکن است دید خشکی از توانایی‌های خود داشته باشیم. از این جنبه، ما مثل کوه‌های یخی هستیم که قسمت کوچک‌تر آن‌ها برای خود و دیگران قابل‌رؤیت است.

در ادامه بخشی از کتاب را مرور خواهیم کرد.

قدرت پذیرش تغییرات

تغییر وجه جدایی ناپذیر از زندگی بوده و از بدو تولید تا مرگ و حتی پس از آن نیز وجود دارد. تغییر در همه جوانب زندگی ما در حال رخ دادن است.

قدرت پذیرش تغییرات

پذیرش تغییر برای بسیاری از افراد دشوار است، با این‌حال باید به‌ خاطر داشت که به‌ عنوان یک فرد بخشی از رشد افراد نیازمند این بوده که باید قبول کرد زندگی به طور مداوم در حال تغییر است.

به بیان دیگر هرآنچه در درون ما قرار دارد، پیوسته در حال تغییر همیشگی است، فارغ از اینکه از این نکته خوشحال بود یا خیر.

ممکن است شما شغل و یا عزیزان خود را از دست دهید و یا بسیاری از اتفاقات دیگر رخ دهد، شما باید بپذیرید که این تغییرات فقط بخشی از زندگی است.

در ادامه نویسنده به راه و روش‌های پذیرش تغییرات اشاره کرده است:

  • احساسات خود را در مورد تغییر بپذیرید.

هرچقدر هم تغییری شما را ناراحت کند، اولین مرحله این بوده که این احساس را بپذیرید. اگر آن را نادیده بگیرید و از پس آن بر نیایید، به‌ هیچ‌ وجه نمی‌توانید از آن عبور کنید این در حالی است که اگر احساسات خود را بپذیرید رشد و حرکت بسیار ساده‌تر خواهد بود.

  • درک کنید که تغییر بخش اجتناب‌ناپذیر از زندگی است.

    قدرت پذیرش تغییرات

قبل از اینکه زمان پذیرش تغییر فرابرسد، یاد بگیرید که تغییر برای عبور از چیزهای قدیمی و رسیدن به چیزهای جدید ضروری است. کل تاریخ جهان و بشریت را می‌توان با تغییر، تکامل و توسعه مداوم تعریف کرد.

تغییر بخشی از زندگی و وجود است و اغلب فرصت‌های جدیدی به همراه می‌آورد.

  • سعی کنید چشم اندازی از تغییر ترسیم کنید.

به‌راحتی می‌توان تحت تأثیر تغییرات قرار بگیرید و اجازه دهید احساسات شما را تحت کنترل خود درآورند، اما اگر فقط کمی وقت بگذارید تا همه چیز را برای خود به تصویر بکشید، می‌توانید ذهنیت مثبت‌تری پیدا کنید.

  • خوش‌بین باشید.

اگرچه تغییر می‌تواند بر زندگی شما تأثیر منفی بگذارد اما در بیشتر شرایط همیشه چیزهای مثبتی وجود دارد که باید به آن توجه کرد.

از این فرصت به‌عنوان فرصتی برای تبدیل ضرر یا تغییر منفی به فرصت و یا راهی برای کشف دوباره اشتیاق خود برای زندگی استفاده کنید. سعی کنید با تغییر مثبت و درست جهان بهتری درست کنید.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =