۳ میلیارد و ۲۷۱ میلیون تراکنش شاپرکی در مهرماه امسال به ثبت رسید که حدود ۹۰ درصد آن از طریق کارتخوان‌های فروشگاهی بود و ۳۷۶ میلیون تراکنش نیز زیر ۵ هزار تومان به ثبت رسید.

ثبت ۳.۲ میلیارد تراکنش شاپرکی در مهرماه

به گزارش کارآفرین نیوز، بررسی گزارش مهرماه شاپرک از وضعیت تراکنش های انجام شده نشان می دهد که در این ماه بیش از ۳ میلیارد و ۲۷۱ میلیون و ۳۴۸ هزار تراکنش شاپرکی در کل کشور انجام شده که نسبت به آمار شهریور امسال، ۴.۶۲ درصد کاهش یافته است.

در عین حال، تعداد تراکنش های ثبت شده شاپرکی در مهرماه امسال نسبت به مهرماه سال گذشته که ۲ میلیارد و ۸۰۱ میلیون و ۶۲۴ هزار تراکنش بود، ۱۶.۷۷ درصد افزایش نشان می دهد.

ثبت ۳.۲ میلیارد تراکنش شاپرکی در مهرماه

انجام کل تراکنش‌های مهرماه با ۱۲ میلیون و ۵۰۴ هزار ابزار پذیرش

مجموع تراکنش های انجام شده در مهرماه امسال از طریق ۳ ابزار کارتخوان فروشگاهی، ابزار پذیرش موبایلی و همچنین ابزار پذیرش اینترنتی انجام شد. طی مهر ماه سال جاری، ۹ میلیون و ۵۰۱ هزار و ۲۱۲ ابزار کارتخوان فروشگاهی در سراسر کشور ثبت انجام تراکنش داشته اند و یک میلیون و ۴۴۴ هزار و ۴۳۶ ابزار پذیرش موبایلی نیز فعال بود. همچنین یک میلیون و ۵۵۹ هزار و ۲۷۳ ابزار پذیرش اینترنتی نیز در این ماه فعال بود.

ثبت ۳.۲ میلیارد تراکنش شاپرکی در مهرماه

از مجموع بیش از ۳ میلیارد و ۲۷۱ میلیون تراکنش شاپرکی انجام شده در مهرماه سال جاری، ۸۹.۶۴ درصد از طریق کارتخوان های فروشگاهی بوده،۷.۰۳ درصد با ابزارهای اینترنتی و ۳.۳۳ درصد نیز از طریق موبایل ها به ثبت رسید.

۳۷۶ میلیون تراکنش زیر ۵ هزار تومان

یکی از آمارهای گزارش های ماهانه شاپرک، ارقام تراکنش ها است. در مهرماه امسال بیشترین تعداد تراکنش های صورت گرفته برای ارقام بین ۵ هزار تومان تا ۱۵ هزار تومان بوده است.

همچنین ۱۲.۸۵ درصد از تراکنش های صورت گرفته با کارتخوان های فروشگاهی مبالغ زیر ۵ هزار تومان داشته اند. ۳۵.۴۳ درصد تراکنش ها در این بخش بین ۵ هزار تومان تا ۲۵ هزار تومان بود.

۴۷.۲۵ درصد از کل تراکنش های شاپرکی به ثبت رسیده در ماه نخست پاییز امسال دارای مبالغ بالای ۲۵ هزار تومان بود. در ماه مورد بررسی، ۳۷۶ میلیون و ۸۲۸ هزار عدد تراکنش با مبالغ زیر ۵ هزار تومان انجام شد.

بر پایه این گزارش، یک میلیارد و ۳۸ میلیون و ۹۸۶ هزار تراکنش نیز بین ۵ هزار تومان تا ۲۵ هزار تومان بوده و سهم تراکنش های بالای ۲۵ هزار تومان نیز یک میلیارد و ۳۸۵ میلیون و ۶۸۲ هزار تراکنش بود.

به صورت کلی، ۹۱.۶۲ درصد از کل تراکنش های به ثبت رسیده با ابزار کارتخوان فروشگاهی در مهرماه امسال دارای مبالغ کمتر از ۵۰۰ هزار تومان بوده است.

ثبت ۳.۲ میلیارد تراکنش شاپرکی در مهرماه

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =