تعدادی از نمایندگان کنگره آمریکا از مدیران فیس بوک، گوگل و توییتر خواسته اند تا نتایج تحقیقات داخلی خود در مورد سلامت روانی کودکان را در اختیار آنان قرار دهند.

کنگره آمریکا به دنبال نتایج تحقیقات در مورد سلامت روانی کودکان

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از ان دی تی وی،بسیاری از والدین و معلمان در مورد اثرات خطرناک استفاده طولانی مدت از شبکه های اجتماعی آمریکایی بر روی کودکان اظهار نگرانی کرده اند.

تاثیر استفاده از شبکه‌های اجتماعی بر روی سلامت روان کودکان از جمله موضوع های جنجال برانگیز و نگران کننده است و بسیاری از والدین و معلمان در مورد اثرات خطرناک استفاده طولانی مدت از شبکه های اجتماعی آمریکایی بر روی کودکان اظهار نگرانی کرده اند. شبکه های اجتماعی یاد شده در این زمینه تحقیقات داخلی انجام داده اند، اما نتایج آنها را افشا نکرده اند.

حال به درخواست کنگره نتایج پژوهش های یادشده در اختیار نمایندگان قرار می‌گیرد. این درخواست خدمات ویژه یوتیوب برای کودکان و نیز اینستگرام را نیز در بر می گیرد. درخواست یادشده از سوی چهار نماینده جمهوری خواه کنگره مطرح شده است.

هفته گذشته جلسه استماع مشترکی با حضور اعضای دوکمیته فرعی انرژی و بازرگانی کنگره برگزار شد که در آنها مدیران فیس بوک، توییتر و گوگل در مورد رویه های رسیدگی به محتوای خود پس از حمله طرفداران ترامپ به کنگره آمریکا توضیح دادند.

در این جلسه یکی از نمایندگان به نام کتی مک موریس راجرز از مدیران مذکور پرسید آیا در مورد تاثیر استفاده از شبکه های اجتماعی خود بر روی سلامت روانی کودکان تحقیقاتی انجام داده اند یا خیر. به دنبال پاسخ مثبت مدیران فیس بوک و گوگل در این زمینه نمایندگان یادشده خواستار دریافت جزئیات تحقیقات مذکور شدند. جک دورسی مدیر توییتر هرگونه بررسی در این زمینه را رد کرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =