اوبر با همکاری تسلا از امروز ثبت‌نام و تحویل خودروهای الکتریکی تسلا به رانندگان این شرکت لیزینگ خودرو را آغاز کرد.

اوبر و تسلا بانیان اولین ناوگان حمل و نقل سبز در دنیا

به گزارش رویترز، از امروز ۳ نوامبر (۱۲ آبان ۱۴۰۰) طرح ثبت نام و تحویل خودروهای تسلا به رانندگان اوبر در لندن که در صدد خرید یا اجاره (لیزینگ) خودروی الکتریکی هستند، آغاز خواهد شد.

شرکت اوبر، شرکت الکترونیکی اجاره خودرو اعلام کرد این طرح در راستای تقویت استفاده از خودروی الکتریکی ابتدا در لندن و سپس در سایر شهرها گسترش خواهد یافت.

از مدت ها قبل اوبر به ازای هر مایل سفر در لندن، ۴ سنت به هزینه سفرها افزود تا بتواند به رانندگان این شرکت کمک کند خودروهای دوست دار محیط زیست خریداری یا اجاره کنند. این شرکت پس از عقد قرارداد مشارکت با شرکت های نیسان و کیا، رانندگان خود را به خرید خودروهای الکتریکی با تخفیف قابل توجه ترغیب کرد.

اوبر و تسلا بانیان اولین ناوگان حمل و نقل سبز در دنیا

در پی انتشار علنی این موضوع، تسلا نیز آمادگی خود را برای پیوستن به این طرح اعلام کرد. شرکت هرتز؛ ابر رقیب آمریکایی شرکت اوبر، هفته گذشته اعلام کرد ۵۰ هزار خودروی تسلا را تا سال ۲۰۲۳ به ناوگان حمل و نقل خود خواهد افزود.

بیش از چهار هزار راننده اوبر در لندن برای تعویض خودروهای پیشین با خودروهای الکتریکی اقدام کرده اند که لندن را به عنوان اولین ناوگان الکتریکی سفر با خودروی اجاره ای در دنیا مطرح می کند.

جمی هیوود؛ مدیر اروپای شمالی و شرقی اوبر می گوید: لندن به عنوان شهر پیشتاز حمل و نقل سبز در دنیا مطرح شده است. هنوز راه زیادی برای استقرار کامل ناوگان حمل و نقل الکتریکی در پیش داریم. جایگزینی کامل خودروهای فسیلی با خودروهای سبز، تلاش و زمان بسیار می طلبد. با قدرت و مشارکت، این راه را ادامه خواهیم داد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =