تازه‌ترین آمارهای منتشره شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه نشان می‌دهد که در مهر ماه سال جاری ۱۲۱ هزار و ۶۲۳ احراز هویت در سامانه (سجام) صورت گرفته است.

احراز هویت بیش از ۱۲۱ هزار سهامدار در سامانه سجام

به گزارش کارآفرین نیوز، بر اساس اطلاعات گزارش ماهانه شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه در خصوص مهر ماه امسال، تعداد ۹۴ هزار و ۱۱۹ ثبت نام از سوی سرمایه‌گذاران حاضر در بازار سرمایه در سامانه «سجام» صورت گرفته و تعداد احراز هویت شده‌ها نیز با عبور از ۱۲۱ هزار سهامدار در این ماه به ۱۲۱ هزار و ۶۲۳ مورد رسیده است.

لازم به ذکر است بر اساس آمار منتشر شده، در شهریور ماه امسال تعداد ثبت نام در سامانه «سجام» ۱۶۶ هزار و ۱۳۹ و تعداد احراز هویت شده‌ها نیز ۲۲۲ هزار و ۷۴۸ مورد بوده است.

احراز هویت بیش از ۱۲۱ هزار سهامدار در سامانه سجام


همچنین بر اساس این گزارش تعداد نفرات ثبت نام شده در سامانه «سجام» در اولین ماه پاییز سال جاری به تفکیک هر استان حاکی از آن است که ۵ استان «تهران با ۲۰ هزار و ۹۵۶ مورد، خراسان رضوی با ۶ هزار و ۴۹۳ مورد، اصفهان با ۶ هزار و ۴۶۶ مورد، خوزستان با ۵ هزار و ۱۶۶ مورد و مازندران با ۴ هزار و ۷۰۵ مورد» در صدر بیشترین ثبت نام شده‌ها در کل کشور قرار دارند.

۵ استان با کم‌ترین ثبت نام در «سجام»

از سویی دیگر بر اساس آمارهای منتشر شده، ۵ استان «کهکیلویه و بویراحمد با ۵۴۴، خراسان جنوبی با ۶۲۵، چهارمحال و بختیاری با ۷۱۱، زنجان با ۷۴۳ و سمنان با ۷۶۵ مورد» در انتهای لیست کمترین ثبت نام شده‌ها در سامانه سجام در بین سایر استان‌ها قرار دارند.

لازم به ذکر است سامانه سجام «سامانه جامع ثبت اطلاعات مشتریان»، برای الکترونیک کردن و خودکار کردن فرآیند جمع آوری و مدیریت اطلاعات مشتریان است و عملیاتی شدن این سامانه باعث افزایش دقت، سرعت و بهره وری در زمینه جمع آوری اطلاعات و ارائه خدمات عمومی و یکپارچگی سامانه‌های اطلاعاتی شده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =