همزمان با تلاش‌های دولت بایدن برای احیای برجام، فروش نفت ایران به چین در ماه‌های اخیر با استفاده از کشتی‌های نامرئی افزایش یافت.

رشد چشمگیر فروش نفت ایران به چین

به گزارش کارآفرین نیوز، روزنامه آمریکایی «واشنگتن فری بیکن» نوشت: ادامه رشد چشمگیر فروش نفت ایران به چین با استفاده از کشتی های نامرئی باعث سردرگمی طرف آمریکایی شده است.

چین در سه ماه گذشته به طور متوسط روزانه نزدیک به ۸۰۰ هزار بشکه نفت از ایران وارد کرده که تقریباً دو برابر مقداری است که در مدت مشابه سال گذشته از ایران خریداری می‌کرد. این افزایش در بحبوحه تلاش چین و ایران برای تقویت روابط دیپلماتیک و وادار کردن دولت بایدن به لغو تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی ایران صورت می‌گیرد.

این روزنامه آمریکایی نوشت، ایران همچنین مشغول ساخت ناوگانی از کشتی‌های نامرئی بوده که نفت را به چین، سوریه، ونزوئلا، روسیه و سایر کشورها منتقل می‌کنند. این کشتی‌ها با خاموش کردن فرستنده‌های خود تحریم‌ها را دور می‌زنند.

رشد چشمگیر فروش نفت ایران به چین

جو بایدن رییس جمهور آمریکا تلاش کرد تا چین را حتی به طور موقت و در آستانه مذاکرات احیای برجام وادار به کاهش خرید نفت از ایران کند، اما چینی ها به طور معکوس عمل کرده و خرید نفت از ایران را افزایش چشمگیری داده اند که انتظار می رود به دو میلیون بشکه در روز برسد. این اقدام چینی ها دست ایران را برای بازی با کارت مذاکره بازتر کرده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =