بانک مرکزی تایلند با اعلام اینکه ارز دیجیتال ملی خود را در سال ۲۰۲۲ آزمایش می‌کند، گفت شهروندان این کشور تا ۱۵ ژوئن (۲۵ خرداد) می‌توانند نظرات خود را در ارتباط با این ارز دیجیتال به گوش مسئولان برسانند.

بانک مرکزی تایلند به دنبال ارز دیجیتال ملی

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از کوین دسک، بانک مرکزی کشور تایلند در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۲ از ارز دیجیتال ملی خود به صورت آزمایشی رونمایی خواهد کرد.  

طبق اعلام این بانک، هدف ارز دیجیتال ملی تایلند فراهم کردن دسترسی شهروندان به خدمات مالی آسان‌تر و امن‌تر برای شهروندان این کشور است.  

براساس این گزارش، واچیرا آرومدی (Vachira Arromdee)، دستیار رئیس بانک مرکزی تایلند در گروه عملیات بازارهای مالی، در یک جلسه توجیهی گفت که هدف ارزهای دیجیتال ملی دسترسی راحت و امن به خدمات مالی است و این ارز دیجیتال ملی بر سیستم پولی و مالی تایلند تأثیر نخواهد گذاشت.

بانک مرکزی تایلند در ماه مارس (ماه گذشته) پس از هشدار درباره استفاده غیرقانونی از یک استیبل کوین مرتبط با بات (پول رسمی تایلند) که در خارج از این کشور ایجاد شده بود، گفت که در سال جاری میلادی مقرراتی را پیرامون استیبل کوین‌های با پشتوانه دارایی منتشر خواهد کرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.