دب هالند وزیر کشور آمریکا اعلام کرد برنامه فدرال که به برخی شرکت ها اجازه حفاری برای استخراج نفت و گاز در زمین های فدرال داده «اساسا شکست خورده است».

حفاری نفت و گاز فدرال آمریکا شکست خورد؛ چرا؟

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از «اویل پرایس» وزیر کشور آمریکا می گوید که «زمین های فدرال فقط متعلق به صنعت نفت و گاز نیست بلکه دارایی همه است.»

هالند تصریح کرد: مالیات دهندگان آمریکایی حق دارند که سرمایه های خود را پس بگیرند. این زمین ها متعلق به بخش یا صنعت حفاری و استخراج نفت و گاز نیست. این زمین ها دارایی عمومی اقتصاد باز است و به کودکانی تعلق دارد که قرار است اولین نفس های خود را بکشند (نسل آینده). این زمین متعلق به همه و وظیفه ما است که مطمئن شویم هر صدایی که مرتبط با نحوه مدیریت ما بر این زمین ها شنیده خواهد شد.

دولت جدید آمریکا کمی بعد از تصدی قدرت، برنامه حقوق فدرال حفاری را متوقف کرد. دولت جدید آمریکا بر جنبه «توقف» فعالیت های حفاری تاکید دارد اما از ممنوعیت دائمی آن طفره می رود.

وزارت کشور آمریکا دو هفته فرصت دارد تا نظرات پیرامون این تصمیم را تحلیل و بررسی کند.

هالند افزود: تغییرات در این تصمیم باید ملاحظاتی مانند تاثیرات آب و هوایی پروژه های حفاری و اطمینان بخشی به مالیات دهندگان درباره برخورداری از بالاترین عواید طرح استخراج نفت و گاز را در نظر بگیرد.

این سخنان مقام دولت جو بایدن به معنای آن نیست که طرح حفاری فدرال اجرا نخواهد شد بلکه در حقیقت حاکی از آن است که دولت هنگام صدور مجوزهای حفاری به دنبال پول و حق امتیاز بیشتری است.

به نوشته اویل پرایس شاید دولت جو بایدن با تاکید بر «توقف» طرح حفاری به جای صراحت در «ممنوعیت دائمی» آن در اندیشه درآمدزایی از این بخش است و پرداخت های حق امتیاز بالاتر، تامین کننده هزینه های بخشی از بسته اصلی زیرساختی باشد که اخیراً رئیس جمهور آمریکا پیشنهاد کرده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.