بانک مرکزی طی اطلاعیه اعلام کرد، مجوزی مبنی بر ارتقاء موسسه اعتباری غیربانکی ملل به بانک صادر نکرده و صرفا با رسیدگی به درخواست این موسسه برای ارتقا موافقت کرده است.

مجوزی برای ارتقای موسسه اعتباری ملل صادر نشده است

به گزارش کارآفرین نیوز، در روزهای اخیر، اخباری مبنی بر ارتقاء موسسه اعتباری غیربانکی ملل به بانک منتشر شده بود و بر همین اساس بانک مرکزی در طی اطلاعیه به توضیحات در این خصوص پرداخت.

بانک مرکزی در این اطلاعیه اعلام کرد: به موجب قوانین و مقررات، صدور مجوز بانک مستلزم سیر تشریفات قانونی مربوطه است که در مورد موسسه اعتباری غیربانکی ملل، تشریفات لازم طی نشده است.

همچنین در بخش دیگر این اطلاعیه اعلام شده که موضوع مصوبه جلسه مورخ ۱۴۰۰.۷.۱۰ هیات عامل بانک مرکزی، صرفا اعلام موافقت با رسیدگی به درخواست موسسه اعتباری ملل، منوط به تعهد هیات مدیره موسسه مذکور به انجام اصلاحات ساختاری ناظر بر مواردی همچون افزایش سرمایه، فروش اموال مازاد، عدم هرگونه سرمایه گذاری جدید، انطباق با شاخص ها و حدود نظارتی و رعایت کامل قوانین و مقررات مربوطه است.

مجوزی برای ارتقای موسسه اعتباری ملل صادر نشده است

بدیهی است مصوبه مذکور هیچگونه تعهدی برای بانک مرکزی مبنی بر صدور مجوز بانک برای موسسه اعتباری غیربانکی ملل ایجـاد نخواهد کرد.

بانک مرکزی در انتها اعلام کرد، در اجرای طرح اصلاح نظام بانکی، مجموعه تدابیر و اقدامات اصلاحی را برای هر یک از بانک ها و موسسات اعتباری غیربانکی، مبتنی بر شرایط و اقتضائات هر یک درنظر دارد که به تدریج، پس از هماهنگی های لازم به مورد اجرا گذارده شده و اطلاع رسانی خواهد شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =