وزیر اقتصاد در جلسه کمیسیون اقتصادی مجلس از تشکیل کارگروه مشترک وزارت اقتصاد با این کمیسیون برای آماده‌سازی طرح اصلاح قانون اوراق بهادار در یک ماه آینده جهت ارائه به مجلس خبر داد.

تکمیل طرح اصلاح قانون اوراق بهادار تا یک ماه آینده

به گزارش کارآفرین نیوز، سید احسان خاندوزی در این جلسه که با هدف بررسی برنامه های وزارت اقتصاد برای ساماندهی وضعیت بازار سرمایه تشکیل شد، با اشاره به اینکه باید نگاه راهبردی به مسیر حرکت بازار سرمایه به عنوان یکی از اساسی ترین بازارها داشته باشیم، افزود: در کارگروه مشترکی که بین وزارت اقتصاد و کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تشکیل شد، تلاش داریم جمع بندی نهایی تصویب مصوبه ای ماندگار جهت اصلاح بازار سرمایه باشد.

وی در ادامه به جلسه صبح روز گذشته وزارت اقتصاد با بانک مرکزی اشاره کرد و گفت: در این جلسه ابزارهای تعیین نرخ سود بانکی که برای فعالان بازار سرمایه اهمیت دارد، مورد بررسی قرار گرفت و هماهنگی های لازم به منظور همسان سازی سیاست گذاری ها و بحث نرخ ارز نیز به انجام رسید.

وزیر اقتصاد تصریح کرد: دولت نقش شفاف سازی و سالم سازی بازار سرمایه را به عهده دارد و در تلاش برای ایجاد ثبات و اعتماد در بازار سرمایه است.

تکمیل طرح اصلاح قانون اوراق بهادار تا یک ماه آینده

خاندوزی در حاشیه جلسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران نیز با اشاره به اینکه بازار سرمایه کشور نماد هماهنگی سیاست های مختلف در حوزه هایی از جمله صنعت، معدن، پتروشیمی، نفت و ... است، بهبود بلندمدت و ایجاد اعتماد را مستلزم عملکرد تمام این بخش ها دانست و گفت: سطح انتظارات سهام داران و فعالان بازار سرمایه با عملکرد وزارتخانه های اقتصادی مطابقت دارد و اینکه صرفاً یک وزارتخانه در بازار سرمایه نقش ایفاء کند حرف علمی نیست.

وزیر اقتصاد از سهامداران خُرد بازار سرمایه خواست سواد مالی خود را ارتقا داده و سطح انتظارات خویش را با واقعیت ها و جنس بازار سرمایه تطبیق دهند.

شایان ذکر است، مجید عشقی رییس سازمان بورس و اوراق بهادار نیز در این نشست به بیان برنامه ها و عملکرد این سازمان پرداخت و به سؤالات اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس پاسخ داد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =