پس از اعلام نتیجه نظرسنجی توییتری ایلان ماسک، مدیر عامل تسلا باید ۱۰ درصد از سهام خود را بفروشد.

پاسخ مثبت کاربران توییتر به فروش ۱۰ درصد از سهام ماسک در تسلا

به گزارش رویترز، ۵۷.۹ درصد شرکت کنندگان در نظرسنجی به فروش سهام تسلا رای مثبت دادند.

ایلان ماسک روز شنبه (۶ نوامبر) فروش ۱۰ درصد از سهام خود در تسلا را به نظر کاربران توییتر منوط کرده بود. ۸ نوامبر (امروز ۱۷ آبان)، پس از پایان زمان رای گیری، ماسک اعلام کرد: خودم را برای نتیجه متفاوت آماده کرده بودم و غافلگیر شدم.

ثروتمندترین مرد دنیا روز شنبه اعلام کرده بود در صورت اجماع نظر کاربران توییتر، وی ۱۰ درصد از سهام خود در شرکت تسلا را واگذار می کند. ماسک پیش تر گفته بود که سبد سهام گسترده ای دارد که باید مالیات زیادی بابت آن بپردازد. فروش بخشی از سهام تسلا می تواند در راستای پرداخت مالیات سهام وی باشد.

پاسخ مثبت کاربران توییتر به فروش ۱۰ درصد از سهام ماسک در تسلا

تا ۳۰ ژوئن ۲۰۲۱ (۹ تیر)، میزان سهام ماسک در تسلا ۱۷۰.۵ میلیون سهم اعلام شده بود. بر اساس محاسبات رویترز، با توجه به قیمت سهم تسلا در زمان بسته شدن بازار در روز ۶ نوامبر (شنبه ۱۵ آبان)، قیمت ۱۰ درصد سهام تسلا بالغ بر ۲۱ میلیارد دلار اعلام شده است.

تعداد رای دهندگان به این نظرسنجی توییتری، ۳.۵ میلیون نفر اعلام شده است.

در راستای کمک به برنامه های اجتماعی رییس جمهور بایدن، نمایندگان دموکرات آمریکا با ارائه طرح مالیاتی جدید، خواهان جلوگیری از فرار مالیاتی میلیاردرها و سرمایه گذاران هستند.

ران وایدن (Ron Wyden)؛ رییس کمیسیون مالی سنا و از ارائه دهندگان طرح روز شنبه اعلام کرد: اکنون زمان پرداخت مالیات میلیاردرها است.

سناتوروایدن همچنین افزود: پرداخت مالیات توسط ثروتمندترین مرد دنیا، هیچ ربطی به نظرسنجی توییتری ندارد.

ماسک از جمله افرادی است که به طرح پیشنهادی نمایندگان اعتراض کرده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =