کشورهای توسعه یافته بر سرمایه گذاری های جدید برای جلوگیری از افزایش تأثیرات مخرب تغییرات اقلیمی در کشورهای در حال توسعه توافق می کنند.

تمرکز اجلاس آب و هوایی گلاسکو بر سرمایه گذاری های اقلیمی

به گزارش رویترز، وزرای کشورهای شرکت کننده در اجلاس آب و هوایی گلاسکو (COP۲۶) در جلسات روز ۸ نوامبر ۲۰۲۱ (۱۷ آبان) به دنبال تصویب و اجرای طرحی برای کمک به کشورهای آسیب پذیر برای جلوگیری از روند افزایشی گرمایش جهانی و کاهش اثرات خسارت بار تغییرات اقلیمی کمک کرد.

با شروع هفته دوم نشست های اقلیمی سازمان ملل در گلاسکو، وزرای حاضر نحوه و میزان عمل به تعهدات قبلی در زمینه کاهش آثار جبران ناپذیر و جلوگیری از آسیب های بیشتر اقلیمی را بررسی خواهند کرد. همچنین در مورد نحوه همراه ساختن مردم و صنایع در فرایند کاهش گرمایش جهانی، بحث و تبادل نظر خواهد شد.

تمرکز اجلاس آب و هوایی گلاسکو بر سرمایه گذاری های اقلیمی

انگلیس به عنوان میزبان این نشست ها اعلام کرد به موازات عمل به تعهدات قبلی، ۲۹۰ میلیون پوند (۳۹۱ میلیون دلار) سرمایه گذاری جدید خواهد داشت تا به کشورهای منطقه آسیا اقیانوسیه کمک کند اقدامات پیشگیرانه ای در این زمینه انجام دهند.

این مبلغ علاوه بر میلیاردها دلار سرمایه گذاری بین المللی است که کشورهای ثروتمند مانند آمریکا، ژاپن و دانمارک برای کمک به کشورهای آسیب پذیر متعهد شده اند. میزان اثرات و خسارات تغییرات اقلیمی دربسیاری از کشورهای منطقه آسیا اقیانوسیه بسیار زیاد و نگران کننده است.

تمرکز اجلاس آب و هوایی گلاسکو بر سرمایه گذاری های اقلیمی

آن ماری ترولیان (Ann-Marie Trevelyan)؛ وزیر تجارت بین الملل انگلیس می گوید: باید در عمل اقداماتی انجام دهیم که بیش از این کشورها را به سمت فقر و گرسنگی سوق ندهد. همه می دانیم که پیش از این نیز تغییرات آب و هوایی، تأثیرات بسیار جبران ناپذیری بر اقتصاد بسیاری از کشورها گذاشته است. توسعه پایدار باید هدف نهایی همه کشورها باشد.

کشورهای در حال توسعه برای مقابله با خشکسالی، سیل ها و آتش سوزی های پی در پی به کمک سایر کشورها نیازمند هستند، این در حالی ست که کشورهای توسعه یافته به دنبال سرمایه گذاری برای کاهش قابل توجه انتشار گازهای آلاینده هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =