رییس کل بانک مرکزی با اشاره به مناسب بودن زمان ایجاد شورای ثبات مالی، افزود: بازار سرمایه باید به دور از سیاست‌زدگی و در یک فضای پیش‌بینی پذیر و مبتنی بر رویکردهای تخصصی، مسیر رو به رشد خود را ادامه دهد.

شرایط ایجاد شورای ثبات مالی فراهم است

به گزارش کارآفرین نیوز، علی صالح آبادی در نشست با رییس سازمان بورس و وزیر امور اقتصادی و دارایی، گفت: تشکیل کمیته مشترک بانک مرکزی و سازمان بورس اوراق بهادار به توسعه همکاری های مشترک بازارهای پولی و مالی، ثبات در بازارها و ایجاد ظرفیت های جدید کمک می‌کند، زیرا بازار پول و سرمایه نه رقیب، بلکه مکمل یکدیگر هستند.

رییس کل بانک مرکزی هماهنگی در اتخاذ سیاست‌های بازار پول و سرمایه را یک ضرورت دانست و افزود: سیاست‌های پولی بانک مرکزی با همکاری وزارت امور اقتصادی و دارایی تهیه و در نهایت در شورای پول و اعتبار جمع‌بندی می‌شود و در این مسیر، نگاه جامعی به بازارهای مختلف کشور به ویژه بازار سرمایه وجود دارد.

شرایط ایجاد شورای ثبات مالی فراهم است

وی افزود: نباید این نگاه حاکم باشد که بازار سرمایه و پول رقیب یکدیگرند و زبان مشترکی ندارند و امروز در این خصوص، بین ارکان اقتصادی کابینه دولت به ویژه وزارت امور اقتصادی و دارایی و بانک مرکزی اتفاق نظر وجود دارد.

رییس کل بانک مرکزی همچنین به ضرورت ایجاد شورای ثبات مالی اشاره کرد و گفت: با ایجاد این شورا، می‌توان هماهنگی بین اجزای مختلف بازار مالی، به ویژه بازار پول و سرمایه در کشور را ارتقاء داد و شرایط کنونی، زمان بسیار مناسبی برای تاسیس شورای ثبات مالی و ارتقای این همکاری هاست.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =