رییس سازمان بورس و اوراق بهادار، ثبات را کلیدی‌ترین مولفه بازار سرمایه عنوان کرد و گفت: ارزش بازار سرمایه به ۸ هزار هزار میلیارد تومان رسید.

ارزش بازار سرمایه ۸ هزار هزار میلیارد تومان شد

به گزارش کارآفرین نیوز، مجید عشقی در نشست با رییس کل بانک مرکزی و وزیر امور اقتصادی و دارایی، گفت: با وجود نگرانی ها، متغیرهای کلان بازار سرمایه در شرایط مطلوبی است.

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار در خصوص شرایط بازار سرمایه گفت: در حال حاضر ارزش بازار سرمایه حدود هشت هزار هزار میلیارد تومان است و کوچک‌ترین تغییری در آن بسیار حائز اهمیت و در حوزه بسیار گسترده، اثرگذار خواهد بود.

وی در همین راستا، تشکیل شورای ثبات مالی را یک ضرورت دانست و گفت: در حال حاضر، خلاء چنین شورایی، به وضوح احساس می‌شود.

ارزش بازار سرمایه ۸ هزار هزار میلیارد تومان شد

رییس سازمان بورس با اشاره به ضرورت پیش بینی پذیر بودن بازار، به اثرگذاری مستقیم سیاست های پولی بر بازار سرمایه اشاره کرد و گفت: موضوعاتی همچون نرخ ارز و نرخ تسعیر، نرخ سود بین بانکی و انتشار اوراق دولت، از جمله موضوعات حائز اهمیت برای بازار سرمایه است.

عشقی یادآور شد: هم اکنون حجم و تنوع بازار سرمایه به گونه‌ای است که در تمام حوزه‌ها فعال است و فکر می‌کنم هیچ تصمیمی در دولت اتخاذ نمی‌شود، مگر اینکه با بازار سرمایه مرتبط باشد و امیدوارم تشکیل مشترک بین بانک مرکزی و سازمان بورس در این باره راهگشا باشند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =