وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه نیاز به ۲ میلیون نفر کارآفرین در کشور داریم، گفت: کارآفرینان با جهش در تولید می‌توانند مشکل بیکاری را حل کنند.

وزیر تعاون: ۲ میلیون کارآفرین نیاز داریم

به گزارش کارآفرین نیوز، «حجت الله عبدالملکی» روز دوشنبه در آیین گشایش هفته کارآفرینی، با اشاره به اینکه در کشورمان حدود ۴۰۰ هزار نفر کارآفرین داریم، افزود: بر اساس معیارهای عمومی این تعداد کار آفرین فعال داریم که بار اقتصاد بزرگ ۸۵ میلیون نفری بر روی دوش آنها قرار دارد.

وی افزود: اکنون ۲۴ میلیون شاغل داریم که شکل گیری این تعداد اشتغال به خاطر فعالیت این ۴۰۰ هزار کارآفرین است.

وزیر تعاون: ۲ میلیون کارآفرین نیاز داریم

ایران از نظر منابع طبیعی در رده‌بندی‌های بالایی در جهان قرار دارد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، گفت: در کنار تمام ظرفیت‌های طبیعی، چهار میلیون میلیارد تومان نقدینگی در کشور وجود دارد، همچنین عوامل مختلفی از جمله فناوری و شرکت‌های دانش بنیان داریم که باید از این مزیت‌ها، در توسعه اشتغال بهره برد.

عبدالملکی تاکید کرد: برای به فعلیت رساندن این ظرفیت ها باید فضای کارآفرینان، مساعد و تسهیل شود.

نیاز به برنامه بلند مدت برای تقویت و افزایش کارآفرینان

وی، ادامه داد: در کوتاه مدت نیز باید شرایط را برایشان مهیا کنیم، از این رو مهمترین کمک به کارآفرینان این است که مانع آنها نشویم متأسفانه وقتی با کارآفرینان صحبت می کنیم متوجه گلایه آنها از نظام اداری دست و پا گیر هستیم.

وزیر تعاون: ۲ میلیون کارآفرین نیاز داریم

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: نظام بوروکرات به شدت ضد کارآفرین از سال‌های گذشته شکل گرفته که هنوز آن ساختار را در هم نشکسته ایم. شرایط نامناسب برای کارآفرین وجود دارد، باید قوانین اصلاح شود در همین زمینه مساله کاهش و یا تسهیل نظام مجوزها در مجلس رقم خورد و تصویب شد.

وی گفت: ما در وزارت تعاون روند صدور مجوز برای آموزشگاه های فنی و حرفه ای آزاد، را تسهیل کردیم، اخذ برخی مجوزها قبلا حدود هشت ماه طول می کشید و بازاری چند میلیاردی برای صدور آنها شکل گرفته بود، اکنون در مدت سه روز صادر می شود.

گفتی است: روز دوشنبه ۱۷ آبان ماه تا روز یکشنبه ۲۳ آبان ماه به عنوان هفته جهانی کارآفرینی نامگذاری شده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =