توسعه بسیاری از پروژه‌های گازی منطقه آمریکای شمالی در پی افزایش قیمت LNG، کم‌توان می‌شود.

کاهش سرعت اتمام پروژه‌های گازی در منطقه آمریکای شمالی

به گزارش رویترز، به دلیل افزایش قیمت گاز مایع (LNG) در پی افزایش تقاضا، توسعه دهندگان پروژه های گازی منطقه آمریکای شمالی اعلام کرده اند هنوز بسیاری از پروژه ها را به رغم سررسید آنها به پایان نرسانده اند.

قیمت های جهانی گاز طبیعی نزدیک به بالاترین قیمت خود تاکنون رسیده و این در حالی است که شرکت های بزرگ اعلام کرده اند هنوز نتوانسته اند قرارداد جدیدی برای سال‌ آینده میلادی منعقد کنند.

پس از سال ۲۰۱۲، تقاضای گاز طبیعی هر سال روند افزایشی داشته و در ۵ سال گذشته نیز در پی جایگزینی بیشتر این سوخت با زغال سنگ، بیش از ۴۰ درصد افزایش قیمت را تجربه کرده است. این در حالی است که میزان تولید هماهنگ با میزان تقاضا افزایش نداشته و بعید به نظر می رسد که در چند سال آینده نیز افزایش چشمگیر تولید اتفاق بیفتد.

کاهش سرعت اتمام پروژه‌های گازی در منطقه آمریکای شمالی

در ماه های ابتدایی سال ۲۰۲۰ و همچنین سال ۲۰۲۱، بیش از ۱۰ شرکت توسعه پروژه برنامه هایی برای سرمایه گذاری نهایی (FID) در پروژه های در دست اقدام اعلام کرده بودند که به دلیل افزایش قیمت گاز، هنوز به طور کامل عملیاتی نشده است.

تاخیر زمانی و عملیاتی پروژه‌های گازی در منطقه

با توجه به نزدیکی روزهای پایان سال، اتمام پروژه های منطقه آمریکای شمالی به سال ۲۰۲۲ موکول شده است. اتحادیه بین المللی گاز (IGU) پیش بینی می کند تقاضای جهانی گاز طبیعی از ۳۵۶.۱ میلیون تن در سال ۲۰۲۰ به ۳۷۵ میلیون تن در سال ۲۰۲۲ خواهد رسید.

آناتول فیجن (Anatol Feygin)؛ معاون و مدیر ارشد مالی شرکت آمریکایی "چنیره انرژی" در گفتگو با رویترز اعلام کرد: تقاضای بسیاری برای افزایش تولید و خرید گاز در بازار جهانی وجود دارد. زمان آن است که تولیدکنندگان به روند فزاینده تقاضا در بازار توجه نشان دهند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.