شبکه بانکی کشور تا بهمن سال گذشته معادل ۲۷۰ میلیون و ۵۴۶ هزار و ۱۶۱ عدد کارت بانکی در قالب کارت برداشت، اعتباری، هدیه و کارت پول الکترونیک صادر کرده است .

صدور بیش از ۲۷۰ میلیون کارت بانکی

به گزارش کارآفرینی نیوز،  بر اساس گزارش اداره نظام‌های پرداخت بانک مرکزی تا پایان بهمن ماه بالغ بر ۲۵۲ میلیون و ۹۰۶ هزار و ۹۱۵ عدد کارت بانکی از نوع برداشت در شبکه بانکی صادر شده که بانک ملی ایران با تعداد ۴۹ میلیون و ۸۵۵ هزار و ۹۲۹ عدد کارت، بیشترین صدور کارت برداشت در میان بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری کشور را داشته است.

بانک‌های ملت، سپه و صادرات در رده‌های بعدی قرار دارند. بانک خاورمیانه کمترین تعداد کارت برداشت را در شبکه بانکی صادر کرده است. همچنین تا پایان بهمن ماه پارسال بالغ بر چهار میلیون و ۶۱۲ هزار و ۴۸۴ عددکارت بانکی از نوع اعتباری در شبکه بانکی صادر شده که بانک ملت با تعداد یک میلیون و ۳۵۶ هزار و ۷۵۷ عددکارت، بیشترین صدور کارت اعتباری در میان بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری کشور را داشته است.

طبق این گزارش، حدود یک میلیون و ۹۸۵ هزار و ۹۱۷ عدد کارت پول الکترونیک نیز توسط بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری در دوره مورد بررسی صادر شده که عمده بازار کارت پول الکترونیک در اختیار بانک ملت است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.