وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: بررسی جزئیات طرح مالیات بر عایدی سرمایه تا یک ماه آینده در کمیسیون اقتصادی مجلس به پایان می‌رسد.

طرح مالیات بر عایدی سرمایه تا یک‌ماه آینده نهایی می‌شود

به گزارش کارآفرین نیوز، احسان خاندوزی در حاشیه بازدید از اداره مالیاتی مرکز تهران، افزود: طرحی از سال گذشته در مجلس برای مالیات بر سوداگری یا عایدی سرمایه وجود داشت که بنا داریم در مدت یک ماه آینده با تعامل کمیسیون اقتصادی مجلس و سازمان امور مالیاتی، نظرات وزارت اقتصاد را در این زمینه به کمیسیون ارائه کنیم.

وی گفت: با هماهنگی و حمایت یکپارچه دولت و مجلس، جزئیات مالیات بر سوداگری به صحن مجلس بازمی‌گردد و تصویب آن کمک می‌کند تا بخش‌های مولد تقویت شوند و فعالیت‌های سوداگرانه کاهش یابد.

خاندوزی با اشاره به مشکلات مودیان مالیاتی گفت: بخشی از این مشکلات مربوط به ناقص اجرا شدن فرایند الکترونیکی شدن پرونده‌ها و مالیات هوشمند است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: اگر فرایندها اصلاح می‌شد امروز شاهد پرونده‌ها به شکل سنتی و کاغذی نبودیم و مراجعه مردم نیز کمتر بود.

وی گفت: در این زمینه اقدامات خوبی انجام شده و با سرعت خیلی بیشتر این فرآیند انجام خواهد شد.

خاندوزی اضافه کرد: یکی دیگر از مشکلات مودیان مالیاتی مربوط به اطلاعات سنوات گذشته است که برگه‌های مالیاتی برای آن‌ها صادر شده، اما اطلاعاتی در اختیار مودیان نیست تا آن‌ها را تسویه کنند که قرار شد اصلاحیه و بخشنامه‌ای در این رابطه صادر شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.