بانک مرکزی متوسط نرخ دلار در بازار آزاد ایران طی شهریورماه سال جاری را ۲۷ هزار و ۱۲۹ تومان اعلام کرد.

گزارش بانک مرکزی از متوسط نرخ دلار در بازار آزاد

به گزارش کارآفرین نیوز، بررسی تغییرات نرخ دلار در بازار طی ماه های اخیر و مشخصا از شهریورماه سال جاری تا به امروز نشان می دهد که دلار در بازار آزاد ایران در کانال ۲۷ و ۲۸ هزار تومان در رفت و آمد بوده و در این محدوده نوسان داشته است.

بر پایه این گزارش، کنترل نرخ ارز در بازار به ویژه دلار و همچنین تامین ارز ترجیحی برای واردات کالاهای اساسی و اقلام دارویی یکی از ماموریت های بانک مرکزی و به صورت کلی دولت است که دنبال می شود.

با این وجود، طی ماه های اخیر و پس از آغاز به کار دولت سیزدهم، دولت برای تامین منابع ارزی برخی اقدامات از جمله تلاش برای وصول مطالبات ارزی ایران از برخی کشورها مانند کره جنوبی و عراق را در دستور کار خود قرار داده است.

گزارش بانک مرکزی از متوسط نرخ دلار در بازار آزاد

بانک مرکزی با اعلام متوسط نرخ دلار در بازار آزاد طی شهریورماه سال جاری، قیمت هر دلار آمریکا را در ششمین ماه سال ۲۷ هزار و ۱۲۹ تومان اعلام کرد. همچنین در این مقطع نیز نرخ ارز ترجیحی رقم ۴۲۰۰ تومان باقی ماند.

برخی کارشناسان اقتصادی معتقدند نرخ دلار در بازار ایران می تواند به مراتب کمتر از ارقام فعلی باشد، در عین حال گروهی نیز اعتقاد دارند نمی توان به صورت دستوری نرخ ارز را در رقم مشخصی تثبیت کرد و رقم واقعی دلار در بازار ایران بیش از ۲۷ هزار تومان است.

گزارش بانک مرکزی از متوسط نرخ دلار در بازار آزاد

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.