بانک مرکزی اعلام کرد:‌ تا پایان شهریورماه سال جاری، ۲۳۱۲۱ میلیون دلار واردات و ۲۱۸۰۶ میلیون دلار نیز صادرات از کشور انجام شد.

جزییات عملکرد ۶ ماهه تجارت خارجی کشور

به گزارش کارآفرین نیوز، بررسی جدیدترین گزارش بانک مرکزی درباره میزان صادرات و واردات کشور در نیمه اول سال جاری نشان می دهد که در پایان ۶ ماه نخست امسال، ۲۳۱۲۱ میلیون دلار واردات و ۲۱۸۰۶ میلیون دلار نیز صادرات از کشور انجام شده است.

بر پایه این گزارش، میزان صادرات انجام شده در فروردین ماه امسال ۲۹۶۸ میلیون دلار و واردات نیز ۲۷۹۴ میلیون دلار بوده است. همچنین در اردیبهشت ماه آمار با افزایش در بخش صادرات به ۳۳۵۲ میلیون دلار و واردات نیز به ۳۷۳۱ میلیون دلار افزایش یافت.

روند رشد صادرات و واردات کشور در ماه های اخیر با نوسان همراه بوده به نحوی که در تیرماه میزان صادرات انجام شده با کاهش نسبت به خردادماه، رقم ۳۶۵۰ میلیون دلار اعلام شد و در این ماه میزان واردات ۴۱۰۶ میلیون دلار بود.

در عین حال، میزان صادرات و واردات انجام شده در شهریورماه امسال به نحوی بوده که ۴۱۴۵ میلیون دلار صادرات و ۶۴۹۰ میلیون دلار نیز واردات به کشور انجام شد. به لحاظ وزنی در شهریوماه امسال، ۱۴۵۲۲ تن صادرات و ۵۳۱۹ تن نیز واردات به ثبت رسید.

وزن کل صادرات انجام شده در نیمه نخست امسال ۵۹۹۹۶ تن و واردات نیز ۱۹۱۳۸ تن بوده است.

جزییات عملکرد ۶ ماهه تجارت خارجی کشور

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =