مدیریت نظارت بر ناشران طی ابلاغیه‌ای از مصوبه جدید هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار مبنی بر افزایش شفافیت ناشران سازمان بورس خبر داد.

ابلاغ دو مصوبه مهم در راستای افزایش شفافیت ناشران بورس

به گزارش کارآفرین نیوز، محسن انصاری مهیاری، مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس در این خصوص گفت: براساس مصوبه سوم آبان ماه ۱۴۰۰ هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار، تمامی شرکت‌های تولیدی پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران و فرابورس ایران (به استثنای شرکت‌های تولیدی درج شده در بازار پایه فرابورس ایران) با لحاظ شروطی ملزم به ارایه جدول تحلیل حساسیت سود (زیان) به ازای هر سهم در فصل «نتایج عملیات و چشم اندازها» گزارش تفسیری مدیریت هستند.

مطابق این ابلاغیه، تشریح مفروضات تهیه جداول تحلیل حساسیت سود (زیان) به ازای هر سهم، ذیل جداول مذکور و وجود ۵ احتمال برای جداول تحلیل حساسیت (سطر و ستون) از دیگر شروط لازم محسوب می شود.

بنا بر این ابلاغیه، مقرر شد در راستای افزایش شفافیت اطلاعات و صورت های مالی ناشران ثبت شده نزد سازمان (شامل شرکت های درج شده در بازار پایه فرابورس ایران)، در صورتی که سود (زیان) عملیاتی ناشر در اطلاعات و صورت های مالی دوره های میانی و یا سالانه نسبت به دوره مشابه سال مالی قبل بیش از ۳۰ درصد تغییر یابد، ناشر موظف است توضیحات خود را در خصوص علت تغییر سودآوری در قالب فرم «توضیحات در خصوص اطلاعات و صورت های مالی منتشر شده» منتشر کند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.