بازار سرمایه در هفته جاری با وجود نوسانات صعودی بود، به گونه‌ای که شاخص کل با رشد ۴.۱۵ درصدی همراه شد.

صعود ۵۸ هزار واحدی شاخص در هفته سوم آبان

به گزارش کارآفرین نیوز، شاخص کل در هفته سوم آبان ماه، حدود ۵۸ هزار واحد رشد کرد.

در اولین روز هفته، بازار سرمایه ۴۲ هزار واحد رشد کرد و در ارتفاع یک میلیون و ۴۴۰ هزار واحد قرار کرفت. با این وجود، در روز یک شنبه بورس سرخپوش شد و شاخص کل ۹ هزار و ۶۸۹ واحد افت کرد.

دوشنبه بازار در دو جهت مخالف حرکت کرد، به گونه ای که در ابتدای معاملات ۴ هزار واحد افت داشت، اما در نهایت با تغییر مسیر سبزپوش شد و در ارتفاع یک میلیون و ۴۳۹ هزار واحد قرار گرفت.

صعود ۵۸ هزار واحدی شاخص در هفته سوم آبان

سه شنبه و چهارشنبه نیز بازار سرمایه صعودی بود و ابتدا ۱۳ هزار واحد در روز سه شنبه رشد کرد و سپس در آخرین روز هفته نیز ۹ هزار واحد رشد داشت و در نهایت در سطح یک میلیون و ۴۵۶ هزار واحد قرار گرفت.

با این اوصاف، شاخص کل آماده می شود با حفظ موقعیت کنونی، خود را برای سطوح بالاتر آماده کند.

شاخص هم وزن نیز در این هفته حدود ۱۷ هزار واحد (۴.۵ درصد) رشد کرد به گونه ای که در آخرین روز هفته گذشته در ارتفاع ۳۷۴ هزار واحد قرار داشت و چهارشنبه این هفته را در سطح ۳۹۱ هزار واحد قرار گرفت.

صعود ۵۸ هزار واحدی شاخص در هفته سوم آبان

در روز چهارشنبه بازار یک نکته منفی را هم شاهد بود و آن کاهش شدید ارزش معاملات سهام نسبت به روز قبل معاملاتی (روز سه شنبه) بود. هر چند که ارزش معاملات خُرد در محدوده مشابه روزهای قبل دنبال شد.

بررسی صف های خرید و فروش در آخرین روز هفته نشان می دهد که خریداران در حال پیشی گرفتن از فروشندگان بودند و این فاصله البته از ابتدا تا انتهای معاملات حفظ شد.

انتظار و برآیند بورس بازان از روند معاملات روز شنبه نیز با توجه به عملکرد خریداران این است که این رویکرد حفظ شود، هر چند که برخی معتقدند روز شنبه برای گروه بانکی ها با توجه به نوع بازگشایی وبملت در روز چهارشنبه، سمت عرضه احتمالا فعال می شود.

بازار این هفته با موجی از رخدادهای جدید خوش بینانه مواجه شد که به نظر می رسد در بلندمدت بتواند موتورهای محرکه خوبی برای بهبود وضعیت شرکت ها باشد؛ بدین ترتیب حذف قیمت گذاری دستوری در صنعت خودرو که با افزایش قیمت کارخانه ای محصولات این شرکت همراه شد و ارسال لایحه حذف دلار ۴۲۰۰ تومانی به مجلس در قالب لایحه بهبود معیشتی اقشار آسیب پذیر جزو رخدادهایی بودند که می توانند سیگنال های مثبت قوی برای تداوم بهبود وضعیت صنایع مختلف بورسی باشند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =