روسای جمهور آمریکا و چین روز دوشنبه نشست آنلاینی پیرامون مسائل جهانی برگزار خواهند کرد، با این حال آمریکا در راستای اعمال تحریم‌ها، همچنان به دنبال ممانعت از خرید نفت ایران در بازارهای جهانی است.

نشست مجازی بایدن با رییس جمهور چین

به گزارش رویترز، بایدن در آخرین روز معاملاتی هفته گذشته (۱۲ نوامبر۲۰۲۱) اعلام کرد به قدری نفت در دنیا وجود دارد که بتوان قیمت نفت ایران را کاهش داد.

رییس جمهور آمریکا دیروز در یادداشتی غیررسمی به وزارت خارجه این کشور اعلام کرد، منابع نفتی موجود به اندازه ای است که سایر کشورها می توانند میزان خرید منابع نفتی از ایران را کاهش دهند.

از سال ۲۰۱۲ هر شش ماه یکبار، کاخ سفید باید کفایت میزان ذخایر و موجودی منابع و محصولات نفتی جهانی را به منظور ادامه تحریم ها علیه ایران تایید کند.

دوشنبه پیش رو (۱۵ نوامبر) بایدن نشستی آنلاین با شی جین پینگ؛ رییس جمهور چین خواهد داشت و راجع به مسائل جهانی بحث و تبادل نظر خواهند کرد. این نشست، مهم ترین نشست رهبران دو اقتصاد بزرگ دنیا پس از آغاز دوران ریاست جمهوری بایدن محسوب می شود.

نشست مجازی بایدن با رییس جمهور چین

چین به عنوان بزرگترین خریدار نفت ایران، به رغم پابرجایی تحریم ها همچنان در سه ماه گذشته روزانه ۵۰۰ هزار بشکه نفت خام از ایران خریداری کرده است.

انتشار خبر کاهش ذخایر نفت خام آمریکا در هفته منتهی به ۵ نوامبر، موجب افزایش قیمت نفت خام آمریکا شده بود، اما در هفته منتهی به ۱۲ نوامبر، آمریکا اعلام کرد با رویکردهای پیش بینی نشده مانع از افزایش قیمت نفت در جهان خواهد شد، حتی اگر به بهای آزادسازی بخشی از ذخایر استراتژیک این کشور تمام شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.