«فراتر از انتظار»؛ عبارتی است که مسئولان برگزاری نخستین جشنواره «قرآن و عترت؛ یادواره اولین سالگرد شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی» درباره میزان استقبال خانواده بزرگ بانک کارآفرین از این رویداد بی سابقه بر زبان می آورند.

درخشش خانواده بزرگ بانک کارآفرین در نخستین جشنواره «قرآن و عترت»

به گزارش کارآفرین نیوز، برای نخستین بار در تاریخ بانک کارآفرین و مجموعه های تابعه آن، رویدادی قرآنی، خانواده های کارکنان را در جشنواره ای فرهنگی گردهم آورد؛ گردهمایی که هر چند در شرایط کرونایی به شکل وبیناری و مجازی برگزار شد اما شرایط همه گیری هم از جذابیت و نشاط آن نکاست.

جشنواره قرآن و عترت با محورهای ۱- پیشرفت در عرصه کار و کارآفرینی ۲- آرامش در زندگی و روابط اجتماعی و ۳- سبک زندگی ایرانی و اسلامی (حقوق متقابل اعضای خانواده و تربیت فرزند صالح) با هدف زمینه سازی و ایجاد انس و الفت هر چه بیشتر کارکنان و خانواده هایشان با قرآن کریم و سیره معصومین علیهم السلام ، تقویت و توسعه فضای معنوی و قرآنی و همچنین غنی سازی اوقات فراغت و نهادینه سازی کاربرد فرهنگ در زندگی فردی و اجتماعی کارکنان بر مبنای قرآن و عترت (ع) در کنار ایجاد زمینه تحرّک، پویایی، شادابی و نشاط بیشتر کارکنان و خانواده های محترم آنها از طریق رقابت های سازنده و تعالی بخش، برگزار شد.

درخشش خانواده بزرگ بانک کارآفرین در نخستین جشنواره «قرآن و عترت»

این نخستین جشنواره فرهنگی قرآنی بانکی کشور است که بانک کارآفرین مبدع و برگزار کننده آن است.

مسئولان برگزاری با هدف پوشش جامع تر جامعه هدف و مخاطبان خود در خانواده بزرگ کارآفرین، این جشنواره را در ۴ بخش آوایی، مطالعاتی، ادبی و هنری، طراحی و اجرا کردند و همه شرکت های تابعه تحت پوشش بانک را شامل ۱- بانک کارآفرین ۲-شرکت صرافی کارآفرین ۳-کارگزاری کارآفرین ۴-لیزینگ کارآفرین ۵-شرکت بیمه کارآفرین ۶-شرکت ابنیه گستر ۷- هلدینگ فناوری نگاه و ۸- شرکت سرمایه گذاری کارآفرین در بر گرفت.

درخشش خانواده بزرگ بانک کارآفرین در نخستین جشنواره «قرآن و عترت»

چهار بخش ۱-آوایی (شامل رشته های قرائت قرآن کریم-تحقیق و ترتیل-، حفظ جزء سی ام قرآن کریم، حفظ ۲۴ سوره پایانی جزء سی ام + سوره حمد؛ حفظ ۱۶ سوره پایانی جزء سی ام + سوره حمد و رشته اذان) ۲-بخش مطالعاتی (شامل رشته های کتاب خوانی ، آشنایی با مفاهیم قرآن کریم، آشنایی با مفاهیم نهج البلاغه و آشنایی با احکام) ۳-بخش ادبی ( شامل رشته های شعر و ترانه سرایی ، داستان نویسی (داستان کوتاه) و ۴-بخش هنری (شامل رشته های نقّاشی ، خوشنویسی، عکاسی و روایتگری ، تولید کلیپ و نماهنگ) در مقاطع سنی مختلف و در بخش آقایان و بانوان عرصه رقابت خانواده های کارآفرین شد.

درخشش خانواده بزرگ بانک کارآفرین در نخستین جشنواره «قرآن و عترت»

آثار ارسالی مرتبط با محورهای جشنواره به شرط کسب حد نصاب در سه گروه شکوفه ها (زیر ۱۰ سال) ، نوجوانان (۱۰ تا ۱۶ سال) و بزرگسالان (۱۶ سال به بالا) به صورت مجزا مورد ارزیابی و داوری قرار گرفت، رتبه های برتر معرفی خواهند شد و از نفرات شایسته تقدیر نیز تجلیل به عمل خواهد آمد.

با توجه به محدودیت های اعمالی برای جلوگیری از همه گیری کرونا تمامی رشته های جشنواره در محدوده زمانی سه ماهه پایانی سال ۱۳۹۹ به صورت مجازی و از طریق بارگزاری آثار در سامانه جشنواره برگزار شد اما شور و نشاط شرکت کنندگان حتی به صورت مجازی و از راه دور نیز در نمایشگرهای مقابل چشم داوران، مشهود و صدای پرنشاط کودکان و خانواده های بانک کارآفرین در فضای جشنواره پیچید.

درخشش خانواده بزرگ بانک کارآفرین در نخستین جشنواره «قرآن و عترت»

به گفته مسئولان برگزاری جشنواره، نسبت بالایی از اعضای خانواده بانک کارآفرین (حدود ۴۵۰ نفر، معادل بیش از ۱۲ درصد جمعیت خانواده بانک) در این رویداد شرکت کردند که نشان دهنده عطش و اشتیاق خانواده های کارکنان بانک به چنین رویدادهایی است.

بمانی پور مدیر آموزش و ارزشیابی عملکرد بانک کارآفرین به خبرنگار کارآفرین نیوز گفت: برگزاری این جشنواره موجب تعلق خاطر بیشتر خانواده ها با نهاد شغلی بانک شد تا خانواده ها بانک را فراتر از فضای همکاری ببینند. در واقع علاوه بر تعالی فرهنگ سازمانی، ما به این نکته پی بردیم که خانواده بانک چه ظرفیت های پنهان و استعدادهای موثری دارد.
 

درخشش خانواده بزرگ بانک کارآفرین در نخستین جشنواره «قرآن و عترت»

به گفته بمانی پور، این جشنواره علاوه بر اینکه تمرینی برای مشارکت بود، ثابت کرد که ظرفیت هایی عالی در خانواده های کارکنان، فراتر از محیط حرفه ای وجود دارد و در این جشنواره نوعی کشف ظرفیت های پنهان هم رخ داد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.