اتاق اصناف تهران با صدور بیانیه‌ای در حمایت از سیاست‌های اقتصادی دولت، درخواست کرد تا در جلسات ستاد تنظیم بازار حضور داشته باشد.

بیانیه اتاق اصناف در حمایت از سیاست‌های اقتصادی دولت

به گزارش کارآفرین نیوز، اتاق اصناف تهران با صدور بیانیه‌ای در حمایت از سیاست‌های اقتصادی دولت برای بهبود وضعیت معیشت و رفع دغدغه اقتصادی مردم، از بهره‌گیری تمامی ظرفیت‌ها و نقش آفرینی مضاعف اتاق اصناف تهران در مدیریت و تنظیم بازار به ویژه در حوزه کالاهای اساسی خبر داد و خواستار حضور اتاق اصناف تهران در جلسات ستاد تنظیم بازار کشور شد.

در بخشی از این اطلاعیه آمده است: با عنایت به اهتمام رییس جمهور و اولویت دولت سیزدهم در مدیریت و تنظیم بازار کشور، اتاق اصناف تهران به نمایندگی از خانواده بزرگ اصناف و بازاریان تهران ضمن حمایت از سیاست های اقتصادی دولت برای بهبود وضعیت معیشت و رفع دغدغه اقتصادی مردم، اعلام می‌کند که اصناف و بازاریان به ویژه در تهران به عنوان قلب اقتصادی کشور همواره در تمامی عرصه‌ها در خط مقدم خدمت رسانی به هموطنان عزیز هستند.

اتاق اصناف تهران، نتیجه رویه اشتباه دولت‌های قبل و تصمیم گیری بدون حضور بخش خصوصی به ویژه اصناف در حوزه مدیریت بازار را ثمره وضعیت حاصل عنوان کرد.

در بخش دیگری از این اطلاعیه اشاره شد، از رییس جمهور درخواست داریم تا در ادامه رویکرد مردمی دولت سیزدهم و با توجه به اهمیت و جایگاه اصناف به عنوان مهم‌ترین و مردمی‌ترین رکن اقتصادی کشور، با دعوت و حضور اصناف در تصمیم گیری‌های اقتصادی به ویژه در تنظیم بازار شاهد مدیریت هرچه بهتر و افزایش رضایتمندی مردم عزیزمان باشیم.

به عقیده اتاق اصناف تهران، در حوزه مدیریت و تنظیم بازار، دو موضوع گرانی و گرانفروشی وجود دارد و اصناف به عنوان حلقه آخر توزیع هیچ نقشی در گرانی کالاها ندارند و ستاد تنظیم بازار کشور باید برای کنترل گرانی در راستای ثبات قیمت ارز، تامین مواد اولیه تولید با قیمت و کیفیت مناسب، اختصاص بسته‌های حمایتی به تولیدکنندگان جهت کاهش سایر هزینه‌های تحمیلی به تولید و اعلام نرخ نهایی و مصوب کالاهای اساسی گام بردارد.

در انتها اتاق اصناف تهران از رییس جمهور درخواست کرد تا به منظور انتقال بهتر مشکلات و اثربخشی هرچه بیشتر تصمیمات در حوزه مدیریت و تنظیم بازار، این اتاق در جلسات ستاد تنظیم بازار حضور داشته باشد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.