وزیر اقتصاد خواستار رویکرد فعالانه‌تر سازمان حسابرسی به موضوع حکمرانی شرکتی، در حیطه نهادهای بخش عمومی شد.

گزارش‌های حسابرسی باید رویه‌های شرکت‌ها را اصلاح کند

به گزارش کارآفرین نیوز، سید احسان خاندوزی در مجمع عمومی عادی سالانه سازمان حسابرسی، با بیان اینکه متاسفانه در سنوات اخیر شاهد بودیم بیش از ۵۰ درصد گزارش های حسابرسی نهادهای عمومی و شرکت های دولتی، "مشروط" بوده اند، افزود: وقتی شاهد تکرار مکرر این اتفاق هستیم، حتماً باید موضوع مورد مداقه جدی قرار بگیرد.

وزیر اقتصاد گفت: انتشار این گزارش ها، تاکنون منجر به هیچ اصلاح رویه ای در شرکت های مذکور نشده و این، مسئولیت امثال من را به عنوان رییس مجمع عمومی برخی از این شرکت ها سنگین تر می کند.

خاندوزی با تاکید بر اینکه باید فرآیندهای مولد ناکارآمدی ها به نحوی اصلاح شوند که مثلاً تا پنج سال دیگر، شرکت های بخش عمومی، عملکردی فعال تر و منزه تر، به لحاظ حسابرسی داشته باشند، تصریح کرد: سازمان حسابرسی با فراز و نشیب هایی در عملکرد خود مواجه بوده، اما کماکان یک برند قابل اتکاء و بسیار بیش از این، قابل ارتقاء محسوب می شود که امیدوارم در دولت جدید بتوانیم شاهد استفاده از این ظرفیت ها باشیم.

وزیر اقتصاد همچنین تاکید کرد: سازمان حسابرسی باید با بازگشت به جایگاه ویژه پیشین خود، بسیاری از مسیرهای انحرافی را که موجب عملکردهای هزینه زا برای بخش های عمومی و دولتی شده است، اصلاح کند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =