معاون وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه زمین ۱۶۵ هزار واحد، آماده کلنگ زنی است، گفت: تا زمانی که زمین مناسب تامین نشود، ثبت نام برای " نهضت ملی مسکن" انجام نمی‌شود.

زمین ۱۶۵ هزار واحد مسکن ملی آماده کلنگ‌زنی

به گزارش کارآفرین نیوز، "محمود محمودزاده" معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در برنامه تیتر امشب سیما از استقبال و ثبت نام یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر واجد شرایط در "نهضت ملی مسکن" خبر داد و افزود: در این دوره تا پایان آبان، کار ثبت نام در ۵۲۰ شهر انجام می‌شود.

محمودزاده افزود: سیاست وزارت راه و شهرسازی آن است که در شهرهایی که زمین تامین نشده، ثبت نام را آغاز نکند تا توقع بدون امکان تحقق ایجاد نشود.

وی گفت: بدون تقاضا هیچ پروژه‌ای آغاز نمی‌شود و ثبت نام برای پروژه‌هایی آغاز می‌شود که زمین برای ساخت و ساز آن تامین شده باشد.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: زمین ۱۶۵ هزار واحد، اکنون آماده کلنگ زنی است.

وی گفت: تا ۴ سال آینده ۴ میلیون واحد مسکونی برای متقاضیان مشخص و ثبت نام شده ساخته می‌شود.

محمودزاده به ۴ شرط متقاضیان مسکن ملی برای ثبت نام در سامانه saman.mrud.ir اشاره کرد و گفت: برای ثبت نام در سامانه ثمن رعایت چهار شرط تاهل یا سرپرست خانوار بودن، عدم مالکیت بخش خصوصی، استفاده نکردن از امکانات دولتی از ابتدای انقلاب در بخش زمین و مسکن و پنج سال سابقه سکونت در شهر مورد تقاضا، لازم است. ثبت نام تا ۲۸ آبان ادامه دارد.

زمین ۱۶۵ هزار واحد مسکن ملی آماده کلنگ‌زنی

وی درباره مجردهایی که می‌توانند در طرح "نهضت ملی مسکن" ثبت نام کنند، افزود: ۵ گروه از مجردها امکان ثبت نام در طرح نهضت ملی مسکن را دارند.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی درباره تدابیر دولت برای تضمین کیفیت ساختمان‌های نهضت ملی مسکن، گفت: بیمه ۱۰ ساله کیفیت، یکی از تدابیر دولت برای تضمین کیفیت این واحدها است. بیشترین تسهیلات به دهک های اول تا سوم تعلق می گیرد.

محمودزاده گفت: تلاش دولت این است که اقساط تسهیلات "نهضت ملی مسکن" از ۵۰ درصد درآمد خانوار بیشتر نشود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =