دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی گفت: بسیاری به چشم حیاط خلوت به مناطق آزاد نگاه می‌کنند و این موضوع سبب ناتوانی در دستیابی به اهداف تاسیس این مناطق شده، اما از امروز مناطق آزاد حیاط خلوت مردم خواهند بود.

مناطق آزاد به حیاط خلوت مردم تبدیل می‌شوند

به گزارش کارآفرین نیوز، سعید محمد در آیین تکریم و معارفه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، فعال کردن سرمایه گذاران را از جمله ماموریت های مدیرعامل جدید منطقه آزاد قشم اعلام کرد و گفت: این منطقه رشد نخواهد کرد، مگر اینکه سرمایه گذاران قشم رشد کنند، ولی باید در همه حال مراقب باشیم که به نام توسعه و رشد اقتصادی، مردم این جزیره زیر چرخ توسعه از بین نروند.

وی با تاکید بر ضرورت حفظ فرهنگ بومیان این جزیره افزود: ما باید کاری کنیم که گردشگران از این فرهنگ تاثیر بپذیرند نه اینکه فرهنگ آنها به فرهنگ بومیان غلبه کند.

مشاور رییس جمهوری در ادامه با برشمردن تخصص، تجارب و سوابق اجرایی فتح الهی مدیرعامل جدید سازمان منطقه آزاد قشم، دیپلماسی اقتصادی را نقطه اوج توانمندی وی خواند.

تلاش برای حل مشکلات معیشتی ساکنان قشم

محمد بیان کرد: حل مشکلات معیشتی مردم در مناطق آزاد و همچنین ساکنان جزیره قشم از اولویت‌های ما است.

وی ضمن تشکر و قدردانی از زحمات علی درویش پور مدیرعامل پیشین سازمان منطقه آزاد قشم، خاطرنشان کرد: ماموریت اصلی مدیرعامل جدید سازمان منطقه آزاد قشم، در کنار توسعه اقتصاد کشور و جذب سرمایه گذار، بهبود وضعیت فرهنگی، اجتماعی و معیشتی مردم و بومیان جزیره قشم است.

مشاور رییس جمهوری گفت: همچنین عوارض ورود در اسکله پهل ـ لافت برای جزیره‌نشینان حذف می‌شود تا این افراد برای ورود به سرزمین خود هزینه‌ای پرداخت نکنند.

در آیین تکریم و معارفه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، مهدی دوستی استاندار هرمزگان، ائمه جمعه شیعه و اهل سنت قشم و جمعی از مدیران و مسئولان دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد کشور، استان هرمزگان، شهرستان قشم و اقشار مختلف جامعه محلی نیز حضور داشتند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =