معاون دادستان کل کشور با تاکید بر اینکه در دوره جدید، عزم روسای سه قوه این است که بسترهای فسادزا و مشکل دار حل شود، افزود: ۵۷۰ پرونده اموال تملیکی بود که بخش زیادی از آن تعیین تکلیف شد.

تعیین تکلیف پرونده‌های اموال تملیکی

به گزارش کارآفرین نیوز، سعید عمرانی با اشاره به اینکه هر دستگاهی وظیفه ذاتی و نظارتی دارد، افزود: ما باید نظارت را انجام دهیم و هم افزایی و همگرایی بیشتری داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه ضابطه ها از نظر استاندارد انبارداری، نگهداری و فروش رعایت نشده است، اضافه کرد: علل آن بیماری حدود ۲۵ تا ۳۰ ساله است و به گونه ای متورم شد که به شکل کنونی درآمده است.

معاون دادستان کل کشور با بیان اینکه از سال ۱۳۹۷ تا سال ۱۳۹۸ هفتصد درصد افزایش فروش توسط احکام صادر شده بود، بیان کرد: گفته شده اکنون ۵۷۰ پرونده بلاتکلیف است که بخش زیادی از آن تعیین تکلیف شد.

عمرانی افزود: ضعف مدیریت در سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی قطعی است و همچنین ساختار آن باید اصلاح شود.

معاون دادستان کل کشور در ادامه گفت: با بازدیدی که از گمرک دارویی و گمرک شهریار داشتم جای تاسف بود که ۳۰۰ تن سرم که از سال ۹۵ وارد کشور شده بود و حداکثر ظرف پنج ماه بعد از متروکه شدن باید فروخته می شد، وجود داشت.

وی افزود: بسیاری از انبارهای سازمان اموال تملیکی اجاره ای است و این امکان وجود داشت که مشتری را برای خرید در همان انبارها ببرد.

عمرانی ادامه داد: قصد نداریم کاری را به چالش بکشیم و قطعاً اگر در فرایند رسیدگی به ترک فعل بر بخوریم در دادسراها رسیدگی می شود، ولی الان وضع موجود ناراحت کننده است.

وی خاطر نشان کرد: بنا به دستور ریاست قوه قضاییه کارگروهی را تشکیل دادیم و اولین کار تغییر وضع موجود است که خواست رییس جمهور و رییس قوه قضاییه است.

عمرانی تصریح کرد: حضور میدانی مسئولان عالی کشور کار خوبی است و بنا به دستور ریاست قوه قضاییه، تمام دادستان ها و مراجع قضایی شبانه روزی بسیج هستند و حتماً در این کمیته موضوعات را به صورت کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت پیگیری می کنیم.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =