معاون حقوقی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز کل کالاهای متروکه و قاچاق در اختیار سازمان اموال تملیکی را طبق گزارش تفریغ بودجه سال گذشته، ۶ هزار میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: از این میزان، دو هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان سهم قاچاق است.

۶ هزار میلیارد تومان کالای قاچاق و متروکه در انتظار تعیین تکلیف

به گزارش کارآفرین نیوز، مصطفی پورکاظم شایسته بیان کرد: بر اساس آنچه که در گزارش تفریغ بودجه سال ۱۳۹۹ ارائه شد، کل کالاهای متروکه و قاچاق در اختیار سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی ۶ هزار میلیارد تومان است که از این مقدار دو هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان سهم قاچاق است.

پورکاظم شایسته با اشاره به اینکه همیشه با آمارها و ارقام متفاوت و تخمینی مواجه بودیم، افزود: از سال ۱۳۹۶ در تلاشیم شفافیت و آمار واقعی و جدی را از کالای مکشوفه به ویژه مواردی که در انبارهای اموال تملیکی وجود دارد داشته باشیم.

وی ادامه داد: کمیته رسوب پرونده های موجود در انبارهای تملیکی را تشکیل دادیم که در آن از سال ۱۳۹۷ تا آخر سال ۱۳۹۹ هفت هزار میلیارد تومان را تعیین تکلیف و حدود ۷۰ هزار پرونده را بازخوانی و کالاهای مربوط به آن را پیدا و انبارها را تعیین تکلیف کردیم.

پورکاظم شایسته گفت: قانون سال ۱۳۹۲ وظیفه و اختیار را به سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی داد که در راستای تعریف و باز تعریف فرآیند دقیق مبارزه با قاچاق بود به تعبیر دیگر، کالایی را که گمرک و مبادی رسمی کشف می نمود خودش نگهداری و رسیدگی می کرد اما مشکلاتی پیش می آمد که قرار بود سازمان بی طرفی که امین اموال دولت است این اموال را نگهداری و نسبت به امهاء و یا فروش و یا صادرات آن اقدام کند.

معاون حقوقی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز افزود: از سال ۱۳۹۷ تا سال ۱۳۹۸ مهم ترین علت ماندن کالاها در انبارها، آرای قضایی قطعیت نیافته بود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =