دارایی بانک‌های تجاری در شهریور ماه با ۵۱ درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال قبل به بیش از هزار و ۳۷۳ هزار میلیارد تومان رسید و میزان دارایی‌های خارجی نیز ۱۶۳.۳ درصد رشد کرد.

ارزش دارایی بانک‌های تجاری هزار و ۳۷۳ هزار میلیارد تومان شد

به گزارش کارآفرین نیوز، بررسی جدیدترین گزارش بانک مرکزی از وضعیت دارایی ها و بدهی های بانک های تجاری در شهریورماه امسال نشان می دهد که جمع کل دارایی های این بانک ها در دوره مورد بررسی با ۵۱ درصد افزایش نسبت به شهریور سال گذشته به ۱۳۷۳۳.۹ هزار میلیارد ریال رسید.

بر پایه این گزارش، میزان دارایی های بانک های تجاری در پایان اسفندماه سال گذشته ۱۱۸۶۷.۵ هزار میلیارد ریال بود و در شهریورماه سال گذشته نیز ۹۰۹۳.۵ هزار میلیارد ریال بوده است. همچنین رقم دارایی های خارجی بانک های تجاری در شهریور امسال با رشد ۱۶۳.۳ درصدی به نسبت شهریور سال گذشته، ۱۹۶۰.۳ میلیارد ریال بود.

سپرده بانک های تجاری نزد بانک مرکزی نیز ۴۷.۶ درصد رشد یافته و از ۵۶۴.۰ هزار میلیارد ریال در شهریور ۹۹ به رقم ۸۳۲.۳ هزار میلیارد ریال در شهریورماه امسال رسید. در عین حال، سپرده های دیداری ارزی بانک های تجاری نزد بانک مرکزی در شهریور امسال به میزان ۲۵.۷ درصد افت داشته و به ۲۵.۵ هزار میلیارد ریال رسید.

ارزش دارایی بانک‌های تجاری هزار و ۳۷۳ هزار میلیارد تومان شد

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =