سخنگوی صنعت برق گفت: ماینرهای غیرمجاز تاکنون ۷۰۳ میلیون کیلووات ساعت برق معادل یک روز مصرف شبکه سراسری در کشور، برق مصرف کردند.

مصرف ۷۰۳ میلیون کیلووات ساعت برق در ماینرهای غیرمجاز

به گزارش کارآفرین نیوز، مصطفی رجبی مشهدی با اشاره به اینکه از ابتدای شروع کشفیات مراکز غیر مجاز استخراج رمز ارز، ۲۲۱ هزار و ۸۲۵ ماینر کشف و ضبط شد، افزود: این تعداد دستگاه استخراج رمز ارز، به ۶۲۰ مگاوات معادل یک نیروگاه هزار مگاواتی برق نیاز داشتند که تا زمان کشف آن‌ها نیز ۷۰۳ میلیون کیلووات ساعت برق مصرف کردند.

وی با تاکید بر اینکه با کشف این دستگاه ها فشاری معادل ۶۲۰ مگاوات را از شبکه سراسری کم کردیم، گفت: بیشترین کشفیات در استان‌های تهران، اصفهان، خراسان رضوی و آذربایجان شرقی بوده و پس از آن‌ها نیز استان‌های گرمسیری به دلیل پایین بودن تعرفه برق رتبه دار استخراج رمز ارز هستند.

سخنگوی صنعت برق ادامه داد: تاکنون ۴۷۵ میلیارد تومان میزان برآورد تعرفه‌ای است که مراکز غیر مجاز ارز آن را دریافت کرده اند و ۳۸ میلیارد تومان نیز میزان خسارات وارده به شبکه و تاسیسات برق از سوی این مراکز است.

رجبی مشهدی با اشاره به کمک مردم در کشف این مراکز گفت: تاکنون ۳.۲ میلیارد تومان هدیه به افرادی که مراکز غیرمجاز را معرفی کرده اند پرداخت شده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =