کارشناس صنعت خودرو معتقد است، آزادسازی واردات خودرو مانع افزایش تورم بخشی بازار خودرو می‌شود، زیرا تصویب و اجرای این مصوبه، کاهش قیمت و بالتبع افزایش کیفیت را به دنبال دارد.

بازار خودرو نیازمند رقابت واقعی/ آزادسازی واردات؛ حلقه مفقوده

فربد زاوه در گفت‌وگو با کارآفرین نیوز، در خصوص آزادسازی واردات خودروهای خارجی، تصریح کرد: آزادسازی واردات خودرو اقدامی صحیح و بجا است که با تصویب و اجرای طرح مربوطه، شاهد جان گرفتن بازار داخلی خواهیم بود.

وی افزود: آزادسازی واردات خودرو علاوه بر اینکه در متعادل سازی میزان عرضه و تقاضا تاثیر دارد، باعث ارزان تر شدن خودروهای گران قیمت بازار می شود و در کاهش قیمت خودروهای داخلی هم تاثیر جزیی خواهد داشت که به نفع مصرف کننده واقعی (مردم) است.

این کارشناس صنعت خودرو گفت: در حال حاضر شاهدیم که قیمت خودروهای داخلی در کارخانه و بازار تفاوت بسیار زیادی دارد و گاهی این اختلاف قیمت به ۵۰ درصد هم می رسد که این غیرمنطقی و حاصل انحصاری بودن بازار خودرو است؛ با آزادسازی واردات (حتی اگر واردات خودرو دست دوم هم صورت گیرد) این اختلاف قیمت سرسام آور از بین می رود و خودروسازان در شرایط رقابتی قرار می گیرند که ناچار به افزایش کیفیت و قیمت گذاری منطقی می شوند.

وی ادامه داد: واردات خودروهای خارجی در حال حاضر امری ضروری بوده و لازم است که زمینه های تحقق آن فراهم شود.

بازار خودرو نیازمند رقابت واقعی/ آزادسازی واردات؛ حلقه مفقوده

زاوه خاطرنشان کرد: قیمت گذاری دستوری یا ممانعت از واردات خودرو تاثیری در بهبود وضعیت صنعت و بازار خودرو ندارد.

وی افزود: در صورتی که قیمت ها در بازار خودرو شناور باشند و واردات صورت گیرد، تفاوت قیمت چند درصدی خودرو در کارخانه و بازار هم از بین می رود و واقعی سازی می شود.

این کارشناس صنعت خودرو گفت: رقابت، اصلی مهم در بهبود کیفیت تولیدات خودروسازان است و این مهم در تمام دنیا مورد تاکید و توجه قرار گرفته اما در ایران چون صنعت خودرو انحصاری است، رقابتی هم نداریم که کلید حل آن آزادسازی واردات است و تحقق آن، پیشرفت این صنعت را به دنبال دارد.

وی یادآور شد: آزادسازی واردات به هیچ عنوان باعث تضعیف صنعت خودرو نمی شود و این ادعایی پوچ و بی اساس است.

بازار خودرو نیازمند رقابت واقعی/ آزادسازی واردات؛ حلقه مفقوده

طرح ساماندهی بازار خودرو که در مجلس دهم مطرح شده بود به دلیل برخی ایرادات به تایید شورای نگهبان نرسید، در این دوره از مجلس توسط کمیسیون صنایع و معادن مورد اصلاح قرار گرفت و مجددا به شورای نگهبان ارسال شد.

این طرح بعد از چند بار تردد بین مجلس و شورای نگهبان، ۳۱ شهریورماه در جلسه شورا مورد بررسی قرار گرفت و اعضا نسبت به مصوبه در برخی موارد ابهاماتی داشتند. به‌ طور مثال درباره «واردات بدون انتقال ارز» ابهاماتی مطرح شد، زیرا شیوه های مختلفی را در بر می‌گرفت و از مجلس خواسته شد که موضوع مقداری دقیق‌تر و شفاف‌تر شود.

از همین رو، طرح ساماندهی بازار خودرو از سوی شورا به مجلس بازگردانده شد تا اصلاحاتی روی آن انجام شود. طبق اعلام کمیسیون صنایع و معادن مجلس، اعضای این کمیسیون طی روزهای گذشته اصلاحات طرح واردات مدیریت شده خودرو را نهایی و این مصوبه را برای بررسی به صحن علنی ارسال کردند و اکنون منتظر تعیین تکلیف آن در صحن علنی هستیم.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.