توشیبا در نتیجه‌ واکنش سهام‌داران عملگرای این شرکت به رسوایی‌های چند سال‌ اخیر، به سه شرکت مختلف تقسیم خواهد شد. این سهام‌داران بابت اشتباهاتی مانند جعل اسناد در توشیبا خواستار بازنگری اساسی در عملکرد آن شده بودند.

فشار سهامداران به منظور تقسیم توشیبا به سه شرکت

به گزارش کارآفرین نیوز، بنا به گزارش‌های منتشر شده از توشیبا، این شرکت قصد دارد برای بهبود کارکرد خود و پاسخ به اعتراض‌های سهام‌داران به سه شرکت مختلف تقسیم شود.

طبق اعلام gizmodo، این سه شرکت عبارت‌اند از شرکتی برای کنترل زیرساخت‌ها و شرکتی برای مدیریت وسایل الکترونیکی و تراشه‌های حافظه و شرکتی به نام توشیبا، شرکت سوم سهام مالکیت هولدینگ کیوشیا را حفظ خواهد کرد.

امروزه با توجه‌ به تغییرات آب‌وهوایی، بسیاری از شرکت‌ها سیاست‌های کاری خود را تغییر داده‌اند. در این‌ میان، توشیبا نیز یکی از هدف‌های خود برای این تقسیم‌بندی را تمرکز بر سرعتِ‌عمل بیشتر با هدف قراردادن بهبود تاثیرات زیست‌محیطی عنوان کرده است.

این شرکت در همین رابطه در بیانیه‌اش توضیح داده است:

توشیبا عملیات اصلی خود را به دو شرکت سهامی عام تقسیم می‌کند: یکی برای انرژی هسته‌ای و خدمات زیرساختی و دیگری برای دستگاه‌ها. آنچه از تجارت توشیبا باقی مانده است، به‌ عنوان نهادی جداگانه ادامه خواهد یافت. این نهاد 40.6 درصد از سهام سازنده‌ تراشه‌های حافظه‌ Kioxia و سایر دارایی‌های مرتبط را در اختیار خواهد داشت.

این تقسیم‌بندی توشیبا را به دو شرکت سهامی عام تقسیم می‌کند: یکی برای کنترل ردپای کربنی و انعطاف بیشتر خدمات زیرساختی و دیگری برای تکامل دستگاه‌ها و فناوری اطلاعات. همچنین، به هر کدام از این کسب‌وکارها اجازه می‌دهد به میزان در خور توجهی تمرکز خود را بر موضوعاتی مانند تصمیم‌گیری سریع‌تر و هزینه‌های ارزان‌تر معطوف کنند.

فشار سهامداران به منظور تقسیم توشیبا به سه شرکت

با این اقدام، هر دو شرکت از موقعیت‌های متمایز بازار و شناخت محرک‌های رشد سرمایه‌گذاری بهره‌مند خواهند شد و سودآوری پایدارتر برای سهام‌داران خواهند داشت.

در عین‌ حال، توشیبا قصد دارد علاوه‌ بر درآمدزایی از سهام کیوشیا، ارزش سهام سهام‌داران را نیز به حداکثر برساند. به‌ گفته‌ توشیبا، این جداسازی به‌ اتفاق آرای هیات مدیره‌ این شرکت در نیمه‌ دوم سال ۲۰۲۳ (۱۴۰۲) انجام خواهد شد.

در سال‌های اخیر، رسوایی‌های فراوان توشیبا باعث بدنامی این شرکت شده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =