ایران یکی از ده کشور حادثه خیز است و به همین خاطر باید در برابر ریسک‌های احتمالی از روش‌های نظام مند و یکپارچه بهره بگیریم.

پیشنهاد بیمه مرکزی در خصوص بیمه حوادث طبیعی

به گزارش کارآفرین نیوز، مدیرعامل صندوق بیمه حوادث طبیعی با برشمردن فرایند تاسیس این صندوق به عزم جدی بیمه مرکزی برای برطرف کردن مشکلات قانونی تاسیس و آغاز فعالیت آن، بیان کرد: شروع به کار صندوق بیمه حوادث طبیعی مستلزم تسریع شورای نگهبان در تایید نهایی مصوبه آن است.

رضا کاظمی تکلیمی افزود: ما جزو ده کشور حادثه خیز جهان هستیم و باید سرعت بخشی در دستور کار قرار گیرد تا دولت در برخورد با این ابرچالش ها با دغدغه های کمتری روبرو شود.

وی بیان کرد: شرکت های ۳۵ گانه بیمه برای دریافت حق بیمه و ارائه پوشش کافی، آمادگی دارند و بعد از مصوبه نهایی و مشخص شدن عدد حق بیمه و همچنین ایفای تعهدات دولت این صندوق کار خود را به صورت رسمی آغاز خواهد کرد.

کاظمی تکلیمی در پایان ابراز امیدواری کرد صندوق بیمه حوادث طبیعی با همراهی تمامی نهادهای مرتبط و حمایت قانونی دولت علاوه بر کاهش نگرانی دولت ها از جبران خسارات ناشی از حوادث طبیعی به افزایش ضریب اطمینان و آرامش جامعه منتهی شود.

شایان ذکر است غلامرضا سلیمانی؛ رییس کل بیمه مرکزی نیز در گفتگو با شبکه یک سیما با تشریح ابعاد گوناگون ظرفیت های صندوق بیمه حوادث طبیعی، از سرعت روند رفع مشکلات راه اندازی آن سخن گفته است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =