وضعیت شاخص‌های اقتصادی در دولت های یازدهم و دوازدهم که از سوی کمیسیون اقتصادی مجلس تدوین شده است، امروز توسط سخنگوی کمیسیون اقتصادی قرائت شد.

گزارش وضعیت شاخص‌های اقتصادی دولت‌های یازدهم و دوازدهم

به گزارش کارآفرین نیوز، در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه، ۲۵ آبان ماه) مجلس شورای اسلامی کمیسیون اقتصادی مجلس گزارشی در خصوص وضعیت شاخص های اقتصادی در دولت یازدهم و دوازدهم ارائه داد.

غلامرضا مرحباء در جریان قرائت گزارش کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار داشت: یکی از مسائل مهم در زمان تغییر دولت‌ها این است که مشخص نیست دولت مستقر، در چه شرایطی اقتصاد کشور را به دولت بعدی تحویل می‌دهد. در این شرایط شاخص‌های اقتصادی مهم و مشخص و تبیین و تحلیل وضعیت آن‌ها کمک می‌کند تا عملکرد دولت‌ها طی چهار سال خدمت با ابتدای دوره شروع به کار قابل مقایسه باشد. در این راستا کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با استناد به ماده (۴۵) قانون آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، گزارشی را در زمینه "شاخص‌های اقتصادی عملکرد دولت های یازدهم و دوازدهم" تهیه کرده است که شامل سه بخش اصلی است؛ بخش اول گزارش، فهرست شاخص‌هایی است که تحلیل وضعیت آن‌ها برای سیاستگذاری اقتصادی مهم هستند.

گزارش وضعیت شاخص‌های اقتصادی دولت‌های یازدهم و دوازدهم

وی گفت: بخش دوم گزارش، تبیین آماری وضعیت شاخص‌های منتخب بوده و در بخش سوم گزارش نیز، تحلیل روند شاخص‌های اقتصادی منتخب انجام شده است. اکنون با تکیه بر وضعیت این شاخص‌های مهم اقتصادی می توان ضمن شناخت بهتر جایگاه اقتصادی کشور، نقاط ضعف و قوت دولت‌های قبلی را نیز شناسایی نموده و نسبت به چگونگی بهبود وضعیت اقتصادی کشور، برنامه‌ریزی و تصمیم‌گیری نمود.

متن گزارش کمیسیون اقتصادی مجلس را در اینجا مشاهده کنید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =