هر برگه اوراق تسهیلات مسکن در معاملات مهرماه و آبان در بازه قیمتی ۷۸ تا ۸۰ هزار تومان به فروش رسید که با این حساب، متقاضی دریافت تسهیلات مسکن در شرایط مختلف باید بین ۳۸ تا حدود ۷۷ میلیون تومان هزینه کند.

هزینه خرید اوراق تسهیلات مسکن چقدر است؟

به گزارش کارآفرین نیوز، اوراق تسهیلات مسکن ابزاری برای دسترسی سریع افراد به تسهیلات وام مسکن بانک تخصصی این بخش است. مهم ترین چالش متقاضیان مسکن، نحوه تامین مالی و مخارج مربوط به خرید مسکن است که با توجه به افزایش قیمت ها در سال های اخیر، بسیاری دیگر توان تامین هزینه خرید مسکن را ندارند.

در عین حال، ارقام فعلی وام های موجود نیز توان چندانی برای متقاضیان در تکمیل منابع مورد نیاز خرید یک واحد مسکونی به ویژه در کلانشهرها ایجاد نمی کند. با این وجود، برخی در زمان خرید واحدهای مسکونی، از تسهیلات و امکانات موجود در این بخش استفاده می کنند.

بر پایه این گزارش، افرادی که متقاضی دریافت وام مسکن هستند، می توانند با خرید اوراق و بدون سپرده گذاری اقدام به اخذ آن کنند و از این طریق از امکان خرید فوری خانه برخوردار شوند.

برابر اعلام سایت شرکت فناوری بورس تهران متوسط قیمت هر برگ اوراق ممتاز (در تاریخ ۲۴ آبان ۱۴۰۰)، ۷۹ هزار و ۷۲۲ تومان برآورد شده است. با این وجود، نرخ اوراق در زمان های مختلف، تغییر می کند و متقاضیان برای استفاده از اوراق باید به قیمت روز خرید کنند.

هزینه خرید اوراق تسهیلات مسکن چقدر است؟

بررسی اطلاعات مندرج در سایت رده نشان می دهد که امتیاز تسهیلات مسکن شهریورماه ۱۴۰۰ با قیمت ۷۹ هزار و ۸۹۹ تومان و امتیاز تسهیلات مسکن مهرماه ۱۴۰۰ با قیمت ۸۰ هزار تومان عرضه شده و این در حالی است که امتیاز تسهیلات مسکن شهریورماه ۱۳۹۹ با قیمت ۷۹ هزار و ۵۰۰ تومان و تسهیلات مهرماه ۱۳۹۹ با قیمت ۷۸ هزار و ۵۰۰ تومان عرضه شده است.

با توجه به اینکه مجردهای ساکن تهران می توانند تا ۲۸۰ میلیون تومان تسهیلات مسکن دریافت کنند که شامل ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات خرید مسکن و ۸۰ میلیون تومان وام جعاله است، با احتساب میانگین ۸۰ هزار تومان برای هر برگه، هر متقاضی دریافت تسهیلات باید ۵۶۰ برگه خریداری و در مجموع ۴۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان هزینه کند.

هزینه خرید اوراق تسهیلات مسکن چقدر است؟

زوج های ساکن تهران هم می توانند تا ۴۸۰ میلیون تومان تسهیلات مسکن دریافت کنند که شامل ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات خرید مسکن برای هر نفر و ۸۰ میلیون وام جعاله می شود و به موجب آن باید ۹۶۰ برگه خریداری و بابت آن (با احتساب میانگین ۸۰ هزار تومان برای هر برگه) باید ۷۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان هزینه کنند.

با توجه به اینکه تسهیلات مجردهای ساکن مراکز سایر استان ها و شهرها با بیش از ۲۰۰ هزار نفر جمعیت تا ۱۶۰ میلیون تومان و برای زوج ها ۳۲۰ میلیون تومان تعیین شده، مجردها باید ۳۲۰ برگه به ارزش ۲۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان و زوج ها ۶۴۰ برگه به ارزش ۵۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان خریداری کنند.

علاوه بر آن، تسهیلات مجردهای ساکن سایر مناطق تا ۱۲۰ میلیون تومان و برای زوجین تا ۲۴۰ میلیون تومان تعیین شده که بر این اساس، به ترتیب باید ۲۴۰ و ۴۸۰ برگه خریداری و بابت آن با احتساب میانگین ۸۰ هزار تومان باید مجردها ۱۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و زوجین ۳۸ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان هزینه کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =