بانک مرکزی افغانستان در اقدامی مقابله‌ای، برای جلوگیری از سقوط قطعی پول رایج این کشور، اقدام به حراج ده میلیون دلار آمریکا کرد.

جلوگیری از سقوط پول ملی افغانستان با حراج دلار

در راستای جلوگیری از سقوط کامل ارزش افغانی در برابر دلار، بانک مرکزی افغانستان، اقدام به حراج ۱۰ میلیون دلار آمریکا کرده است.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، در بیانیه منتشره این بانک، از بانک های خصوصی و فعالان بازار فارکس خواسته شده تا در این مزایده شرکت کنند. شرکت کنندگان در مزایده باید برای دریافت دلارهای به حراج گذاشته شده، افغانی پرداخت کنند.

این روزها نرخ برابری افغانی به دلار، افزایش بسیار داشته است. در حال حاضر، یک دلار آمریکا معادل ۹۵ افغانی خرید و فروش می شود.

جلوگیری از سقوط پول ملی افغانستان با حراج دلار

به تازگی دیده بان حقوق بشر خواستار به کارگیری رویکردهایی در جهت تسهیل در امور مالی و اقتصادی افغانستان شد. این سازمان با درخواست از سازمان ملل متحد و سازمان های بین المللی مالی، بر لزوم تعدیل تحریم های موجود که موجب فلج شدن اقتصاد افغانستان خواهد شد تأکید کرد.

جان سیفتون؛ مدیر بخش حمایتی منطقه آسیا در سازمان دیده بان حقوق بشر اعلام کرد: روند موجود به فلج شدن اقتصاد افغانستان منجر خواهد شد. این در حالی است که بسیاری از مردم افغانستان با معضل سوء تغذیه دست و پنجه نرم می کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =