رییس بنیاد مستضعفان با اشاره به کمک ۲۵۰۰ میلیارد تومانی بنیاد در طرح نهضت ملی مسکن، گفت: ۵۰ هزار واحد مسکونی در روستاها و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر برای افراد زیر پوشش امداد و خانوارهای تحت پوشش بهزیستی که دو معلول و بیشتر دارند، می‌سازیم.

کمک ۲۵۰۰ میلیارد تومانی بنیاد مستضعفان به نهضت ملی مسکن

به گزارش کارآفرین نیوز، پرویز فتاح در حاشیه دومین دوره شورای عالی مسکن در جمع خبرنگاران با اشاره به این که امروز سه توافقنامه در زمینه ساخت مسکن و طرح نهضت ملی مسکن با وزیر راه و شهرسازی امضا کرده است، افزود: در طرح اول ۵۰ هزار واحد مسکونی در قالب طرح نهضت ملی مسکن ساخته می شود تا متقاضیان آن بتوانند از تسهیلات این طرح استفاده کنند و بنیاد مستضعفان نیز ۵۰ میلیون تومان کمک بلاعوض به این خانوارها پرداخت می کند. علاوه بر آن برای تامین سیمان و سایر مصالح نیز کمک خواهد کرد.

وی گفت: بر اساس این توافقنامه، ۲۵۰۰ میلیارد تومان بنیاد مستضعفان هزینه خواهد کرد. فتاح افزود: در تفاهمنامه دوم برای احداث ۱۰۰ هزار واحد مسکونی این بنیاد از شرکت های پیمانکاری خود استفاده می کند که از هفته آینده احداث این واحدها را شروع می کنیم.

فتاح گفت: در تفاهمنامه سوم با مجوزهایی که از دفتر مقام معظم رهبری گرفته شد ۹۰۰ هکتار زمین در ۳۱ قطعه در اختیار طرح نهضت ملی مسکن قرار می گیرد که ۵۰ درصد سهم دولت و ۵۰ درصد دیگر در اختیار بنیاد مستضعفان قرار خواهد گرفت.

رییس بنیاد مستضعفان تاکید کرد: بنیاد مستضعفان ۵۰ درصد سهم خود را به صورت رایگان در اختیار طرح نهضت ملی مسکن قرار می دهد. فتاح با اشاره به این که ۹۰۰ هکتار زمین؛ ۹ میلیون مترمکعب زمین است که به طور رایگان برای مسکن محرومان تخصیص داده می شود، افزود: وزارت راه و شهرسازی باید با تغییر کاربری و پرداخت تراکم یا وارد کردن زمین به محدوده در آن واحد مسکونی احداث کند.

وی گفت: تلاش می کنیم سه دهک اول جامعه خانه دار شوند و علاوه بر تسهیلات و امکانات و معافیت هایی که طرح نهضت ملی مسکن دارد، بنیاد مستضعفان هم برای خانه دار شدن این دهک ها یارانه و وام قرض الحسنه پرداخت کند و حتی جایی که سیمان و میلگرد لازم باشد در اختیارشان قرار دهد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =