روسای کل گمرکات ایران و روسیه در خصوص افزایش حجم مبادلات تجاری بین دو کشور و همچنین اجرای توافقات گمرکی مشترک، گفتگو کردند.

جزییات مذاکرات جدید گمرکی ایران و روسیه

به گزارش کارآفرین نیوز، رییس کل گمرک روسیه با رییس کل گمرک ایران در خصوص مباحث مختلف گمرکی از جمله راه های افزایش حجم مبادلات تجاری بین دو کشور با یکدیگر گفت‌وگو کردند.

ولادیمیر بولاوین ضمن قدردانی از حضور فعال گمرک جمهوری اسلامی ایران در همایش بین المللی گمرک روسیه و با اشاره به شکل گیری سطح بالای همکاری ها، بین گمرکات کشورهای ایران و روسیه، تاکید کرد: نقش گمرک جمهوری اسلامی ایران در توسعه تعاملات تجاری و افزایش حجم تجارت خارجی بسیار مهم است و نمونه بارز آن افزایش سطح مبادلات تجاری دو کشور در ۹ ماهه ابتدایی سال میلادی جاری است.

وی افزود: گمرک روسیه با توجه به افزایش سطح تعاملات و همکاری های دو جانبه، آمادگی دارد تا کلیه توافقات فی مابین دو کشور در حوزه گمرکی را به سرعت اجرایی نماید.

در ابتدای این گفتگوی تلفنی دوجانبه، مهدی میراشرفی رییس کل گمرک ایران ضمن تبریک بابت برگزاری مناسب همایش بین المللی گمرک روسیه، به فرصت ایجاد شده در این همایش جهت برگزاری جلسات کارشناسی و تاثیرگذار با سایر کشورهای شرکت کننده در این همایش اشاره و سطح تاثیرگذاری آن را برای شرکت کنندگان بسیار مفید ارزیابی کرد.

وی با توجه به مذاکرات در جریان دو کشور برای عضویت ایران در اتحادیه اوراسیا و عضویت دائم ایران در سازمان شانگهای، فرصت را برای توسعه همکاری های دو جانبه و چند جانبه مغتنم دانست.

میراشرفی در این گفتگوی تلفنی در خصوص مشکلات به وجود آمده برای تجار و بازرگانان در مرز سامور (مرز مشترک جمهوری آذربایجان و روسیه) و نیز کاهش اختیارات گمرک آستراخان روسیه و الکترونیکی نمودن صدور گواهی مبدا با همتای روسی خود به تبادل نظر پرداخت.

رییس گمرک فدرال روسیه نیز ضمن استقبال از پیشنهادات ارائه شده توسط رییس کل گمرک ایران، آمادگی خود را برای همکاری در خصوص اجرا و عملیاتی کردن پیشنهادهای مطرح شده اعلام کرد.

در پایان، رییس کل گمرک ایران از ولادیمیر بولاوین جهت سفر به کشورمان به منظور امضا و مبادله اسناد تسهیل ترانزیت و نیز تفاهم نامه آموزشی و همچنین بحث و بررسی بر روی موضوعات مهم بین دو طرف در حوزه گمرکی دعوت کرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =